Gbely tlieskali detskému folklóru

 

I tohto roku privítalo mesto Gbely detských folklóristov na Regionálnej súťažnej prehliadke detských folklórnych súborov, speváckych skupín a sólistov okresov Senica a Skalica .

Na podujatí, uskutočnenom 24. marca v priestoroch kultúrneho stánku, ktoré organizačne pripravili Záhorské osvetové stredisko v Senici, Mesto a Správa mestského majetku spol. s. r. o. Gbely sa zúčastnili so súťažnými pásmami detské folklórne súbory: Brodčánek z Brodského, Nádej z Kuklova-Čárov, Valšátko z Holíča, Skaličánek zo Skalice, i nováčik súťaže , detský folklórny súbor domácich , pracujúci druhý rok pri ZUŠ Gbely . Nechýbali však ani spevácke vystúpenia, či už Speváckej skupiny DFS Skaličánek, speváckeho dua z Brodského, ako i ďalších piatich sólistov zo zúčastnených súborov.

Odborná porota – doc. Ján Blaho z katedry tanečnej tvorby VŠMU v Bratislave a PaedDr. Angela Vargicová speváčka a hlasová pedagogička rozhodla, že na Krajskej súťaži detských folklórnych súborov Trnavského kraja 7. 5. v Skalici, budú náš región reprezentovať DFS Skaličánek zo Skalice s pásmom Ze Skalickej svaďby a DFS Brodčánek z Brodského s pásmom Na konci dvora. Ocenenia za sólový spev si odniesli Sabina Vávrovičová a Karin Ištvančínová z Gbiel i spevácke duo Kristína Hačundová a Adela Gulíšková.

Súčasťou prehliadky bol rozborový hodnotiaci seminár umelecko-pedagogického vedenia súťažiacich s odbornou porotou.

Poďakovanie za finančnú podporu prehliadky a jej spoluorganizátorsky výborne zvládnutú realizáciu patrí pracovníkom Správy mestského majetku spol. s r. o. v Gbeloch.

 

 

Viera Juríčková

Záhorské osvetové stredisko Senica

Share This Article