Golf na Záhorí…


Na Záhorí vzniká podnet k tomu, aby ľudia začali športovať od ranného veku cez celoživotné úsilie športovať, bez potreby hovoriť, že sa nám nechce. Je tu vytvorené prostredie na športovanie, od tenisu, hokeja, futbalu, plávaniu, florbalu, volejbalu, basketbalu a veľkú pozornosť začína mať aj obecne odsudzovaný šport a to je golf.

Pre niekoho snobská záležitosť, ale pre viac ako 7 tisíc registrovaných hráčov v Slovenskej Golfovej Asociáci ( SKGA ) droga a zmysel života. Hovoríte si – len pre tých vrchných pár tisíc. Nie je to tak. Zabudli ste slovo droga, droga v dobrom slova zmysle. Hráči, ktorí začali hrať golf a majú niekoľko turnajov za sebou, prešli od iných fyzicky náročnejších športov ako tenis a hokej. Sú tu aj hráči, ktorí sa golfu venujú 6 až 8 hodín denne a patria medzi najlepších. Dnes majú okolo 20 rokov a úspešne reprezentujú Slovensko na medzinárodných podujatiach. Ostatní hráči sa  pozerajú na mape, kde je Slovensko.
Je to olympijský šport, naše mladé nádeje hrajú súťaže ako Turnaj Olympijských Nádejí ( TON ), SKGA Junior Tour a ďalšie. Aby nám deti nesedeli u počítačov a aktívne sa hýbali, musia vedieť rodičia rozlíšiť investície do športu. Dravosť vašej ratolesti byť lepší než je súper, zaručí pozornosť, poctivosť, trpezlivosť a ďalšie pozitíva do života. V golfe platí, že lepší výsledok je menej úderov, žiadna protekcia. Hráč, ktorý má najmenší výsledok, je jednoducho najlepší.
Droga, ktorá chytí a nepustí, či je to tridsiatnik alebo päťdesiatnik. Prečo golf? Lebo tento národ je športovo založený a tak golf je ideálna možnosť, ako sa prejsť pár kilometrov a ešte sa u toho aktívne hýbať. Zoznámiť sa s ďalšími hráčmi, spoznávať krásy Slovenska a bývalého Československa. Napríklad Česká republika má viac ako 70 ihrísk rôzneho typu, viac ako 70 tisíc registrovaných hráčov. Viete prečo? Pretože sa podporuje pohyb u ľudí, teda sa vyhýba človek pobytu v nemocničnom zariadení. Divné ale pravdivé.
Golf nieje drahý šport, základy vás naučí profesionálny tréner, stačí na to pár hodín, kúpite si bag, golfové vybavenie, ktoré stojí cca 200€, obsahuje väčšinou 12 palíc a máte ho na pár rokov. Skúste si kúpiť tenisové alebo hokejové doplnky k hre a zistíte, že golf je viac ako lacný, bez rozdielu veku, farby pleti, handikepu a pohlavia. Na Slovensku všetko časovo trvá, od výstavby  diaľníc až po zmýšľanie Slovenského občana.
Po Záhorí začínajú chodiť domáci golfisti, ale aj hráči, ktorí nie sú z nášho kraja.  Záhorie začínajú  navštevovať hráči z rôznych krajín, ktorí si prídu zahrať na ihriská v našom regióne a zároveň vidia krásy tohto kraja. Ihriská v Skalici, Senici alebo v Malackách, sú pre nás dobrou podporou v cestovnom ruchu, preto sa na tom môžete podieľať aj vy. Hrajte golf!

Peter Petrovič
člen ŠTK SKGA, ŠTK GCS

Share This Article