Hasičská stovka na Slovensku začala písať novú históriu v Kútoch

 

Dňa 1.6.2013 sa na základnej škole Andreja Radlinského konalo 1. kolo Slovenskej ligy v hasičskej stovke. Pozvanie prijali predsedníčka krajského a okresného riaditeľstva  Marta Hurbanisová, starosta obce  Branislav Vávra, riaditeľka školy  Marta Šimková a predsedníčka školy  Lenka Last. Súťaže sa zúčastnilo 56 pretekárov z celého Slovenska , z toho 28 žien a 28 mužov. Aj napriek nepriaznivému počasiu sa súťaž vydarila a pretekári podali výborné výkony. Súťažilo sa v piatich kategóriách: dorastenky, dorastenci, ženy, muži a profesionálny hasiči.

Obec Kúty reprezentovalo 6 pretekárov. V kategórii dorastenci sa na 2.mieste umiestnil Denis Pavelka s časom 20,78 s. V kategórii muži si vybojoval 1. Miesto Michal Režný s časom 18,57 s, na 10.mieste skončil Ján Rusňák, 13.a 14.miesto patrilo Jozefovi Riškovi a Martinovi Maxianovi. V kategórii profesionálnych hasičov získal prvé miesto Jakub Pavelka s časom 17,71 s.

Ďakujeme všetkých sponzorom, ktorí nám pomohli vytvoriť skvelé podmienky a zabezpečiť ceny pre súťažiach. Tešíme sa opäť o rok!

Monika Pavelkova

 

Share This Article