Holíčan jazdil pod vplyvom návykovej látky. Hrozí mu až 1 rok väzenia.

Policajné správy zo senického a skalického regiónu

Polícia zisťuje totožnosť muža, ktorý včera prekročil rýchlosť v obci Jablonica a ohrozil policajnú hliadku. Dopravní policajti vykonávali včera dohľad na cestnou premávkou, počas ktorého zisťovali, či vodiči dodržiavajú v obci ustanovenú rýchlosť. V poobedných hodinách zastavili kvôli prekročeniu rýchlosti o 27 km/h aj vodiča, ktorý išiel na čiernom aute VW Golf s rakúskou poznávacou značkou. Hoci na pokyny policajta najskôr spomalil a auto viedol smerom na krajnicu, potom náhle zrýchlil a auto nasmeroval na jedného z policajtov, ktorý musel prudko uskočiť. Vodič sa dal na útek a auto zanechal neďaleko kameňolomu pri Jablonici. Policajti auto zaistili a vyšetrovateľ začal vo veci trestné stíhanie vo veci zločinu útoku na verejného činiteľa.

Polícia obvinila z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky 30 ročného muža z Holíča. V nedeľu, 14. 9. išiel poobede po ceste medzi obcami Holíč a Petrova Ves. Pri prejazde pravotočivej zákruty išiel prirýchlo a s autom Škoda Fábia sa dostal mimo cestu, kde opakovane prešiel z jednej strany vozovky na druhú. S autom potom narazil do svahu a prevrátil sa. Privolaní policajti mu orientačnou dychovou skúškou namerali 0,80 mg/l alkoholu v dychu a zadržali mu na mieste vodičský preukaz. škoda na vozidle bola odhadnutá na 2000 eur. Vodičovi hrozí v zmysle zákona väzenie až na 1 rok.

Skalickí policajti obvinili z poškodzovania cudzej veci 17 ročného mladíka zo Senice. Obvinený najmenej v štyroch prípadoch poškodil sprejovými nápismi steny v meste Skalica. Policajti zistili, že má na svedomí nápisy na bytovom dome na Ul. Dr. Clementisa, popísal okná na budove pekárne, červenou farbou postriekal murované oplotenie, stenu a plechovú bránu rodinného domu. Majiteľom spôsobil škodu za niekoľko desiatok eur. Mladíkovi tak môže hroziť aj trest odňatia slobody na niekoľko mesiacov.

 kpt. JUDr. Mária Linkešová
hovorkyňa KR PZ v Trnave

Share This Article