Holíčan sa pokúsil vykradnúť tri autá

Ešte v deň, kedy sa pokúsil vykradnúť tri autá, skončil v rukách polície. V utorok (29.10.) krátko po druhej hodine v noci nahlásila občianka na políciu krádež na parkovisku pred polyfunkčným domom v Holíči. Páchateľ tu rozbil kameňom okno na osobnom aute Seat Leon. Vzápätí prehľadal vnútorný priestor, odkiaľ však nič neodcudzil. Poškodením okna spôsobil majiteľke škodu 170 €. Potom prešiel k ďalšiemu zaparkovanému autu, Kia Rio. Kameňom poškodil pravé predné okno a dvere na strane spolujazdca, avšak do auta sa mu nepodarilo vniknúť. Majiteľke auta spôsobil škodu za 300 €. Do tretice poškodil na parkovisku aj VW Passat z Českej republiky. Kameňom doškriabal predné okno, rozbil zadné malé sklo, cez ktoré sa snažil otvoriť dvere na aute. Keďže sa mu to nepodarilo, odišiel bez toho, že by niečo ukradol. Spôsobená škoda činila 180 €.

Polícia zakrátko páchateľa, aj vďaka všímavosti občanov, vypátrala. Tým, že spoluobčania videli na parkovisku niečo podozrivé a zatelefonovali na políciu, mohla polícia okamžite konať a páchateľa chytiť. Poverený príslušník holíčskej polície obvinil z prečinu krádeže v štádiu pokusu len 23 ročného Zdenka z Holíča. Viackrát trestanému mužovi hrozí v prípade uznania viny opätovne väzenie, a to na dva roky.

Polícia tiež pripomína motoristom, že je veľmi dôležité nenechávať v aute žiadne cennosti, ani nič, čo by lákalo zlodejov. V týchto prípadoch síce zlodej spôsobil majiteľom škodu na autách, ale odišiel takpovediac naprázdno.

 

 

 

Martina Kredatusová
vedúca oddelenia komunikácie a prevencie
KR PZ v Trnave

Share This Article