Hráči HK Skalica sa prebojovali do víťaznej nadstavby! Hodnotenie hráčov základnej časti súťaže.

Začiatok sezóny v Skalici bol pre klub ťažký. Po nezvládnutých prípravných zápasoch sa len začiatkom sezóny začala formovať hráčska zostava. V deň prvého zápasu do klubu prišli nové mená, ktoré nastúpili na ľad bez predchádzajúcich tímových tréningov.  Tréner Michal Ružička mal ťažkú situáciu. V rozbehnutej sezóne musel poskladať hráčske zostavy tak, aby na ľade fungovali. A podarilo sa to už v polovici prvej štvrtiny základnej časti. Aj keď pár stratených zápasov z úvodu sezóny sa podpísalo pod to, že o umiestnenie o hornú časť nadstavby bojovali do poslednej chvíle. A taktiež sa zadarilo a už teraz majú Skaličania po štvrtý krát za sebou majú istú miestenku v Play-off a boj o postup do extraligy. HK Skalica sa tento rok môže pochváliť aj slušnou návštevnosťou, kedy už v základnej časti niekoľko krát prekonali hranicu tisíc návštevníkov. Najviac ich bolo 1419. Základnú časť nám zhodnotili útočníci Tomáš Trnka a Dávid Okoličány. Z bránkarského pohľadu aj Juraj Ovečka.

Snímka obrazovky 2020-01-16 o 23.24.15

Dávid Okoličány, útočník

Základnú časť hodnotím pozitívne. Cieľ bol dostať sa do prvej šestky a to sa nám podarilo. Začiatok bol trochu kostrbatý dlhšie nám trval rozbeh do sezóny . V závere sme nezvládli zápasy s tabuľkovo slabšími súpermi a zbytočne sme si to celé zdramatizovali ale nakoniec sme to zvládli.
[divider]
Snímka obrazovky 2020-01-16 o 23.24.31Tomáš Trnka, útočník

Základnú časť aj napriek niekoľkým nevydareným zápasom sme myslím si, zvládli. Od začiatku sezóny sme vedeli, akou formou sa odohrá nadstavba a tým pádom náš cieľ bol postúpiť do prvej šestky, čo sa nám aj  podarilo splniť. Prvé zápasy nás stáli pár bodov lebo mužstvo sa dávalo dokopy ešte počas začiatku sútaže. Body sa zbierali ťažko lebo liga je vyrovnanejša, do klubov chodili vypomáhať extraligový hráči, čiže žiadny zápas so supermi nebol ľahký. Je nás tu veľa mladých hráčov a zápasy ako napríklad výhry nad Bratislavou nám dvíhali sebavedomie a tie cenné body do tabuľky sme pozbierali aj z týchto zápasov. Teraz sa už musíme len pripraviť na ťažké zápasy so súpermi z prvej šestky a vybojovať si čo najlepšiu pozíciu v tabuľke pred play off.[divider]

Snímka obrazovky 2020-01-16 o 23.24.40
Juraj Ovečka, brankár
No tak zo začiatku to nebolo uplne ono prehrali sme veľa zápasov, z ktorých sme mali mať body. Postupom času sme sa zohrali a myslím že sme hrali pekný hokej a hlavne sme zobrali pre nás doležité body. Posledný zápas bol najdoležitejší kedže Žilina sa na nás tlačila ale zvládli sme to na výbornú a poistili sme si miestenku v prvej šestke a taktiež v play-off .
[divider]
Share This Article