Hradné slávnosti v Podbranči

Tak ako aj po minulé roky, ani toto leto nezostal hrad Branč bez detského smiechu a radosti, ktorými sa naplnil v sobotu 6. 7. 2013. Počasie sa vydarilo a tak skvelej zábave nič nebránilo.

Aj tento rok čakal na deti bohatý program plný hier. O zábavu sa postarali mnohé rozprávkové postavičky. Nechýbala princezná a princ, ktorí boli sprevádzaní bláznivým šašom, ale ani Čierna pani, Červená čiapočka s babičkou, Pat a Mat, Bob a Bobek, indiánka Ribanna,  myšiak Mickey a Minnie, Nastenka s Ivanom či duch. Deti si mohli zatancovať na detskej diskotéke a do sveta rozprávok sa vybrali aj s detským divadlom Babena z Bratislavy a Řád Červených Nosú z ČR. Na svojich chrbtoch ich ochotne nosili poníky a nechýbalo ani maľovanie na tvár a nafukovací hrad, no okrem oddychu čakala všetky deti aj neľahká úloha.

Úbohý drak, ktorý sa na hrade Branč minulý rok usadil a stráži komnaty paláca v hornom hrade, stratil vajce, z ktorého sa mal čochvíľa vyliahnuť malý dráčik. Aby mohli deti drakovi pomôcť, museli zdolať často neľahké disciplíny, ako napríklad hádzanie loptičiek do papule veľkého leva, zatĺkanie klincov či lukostreľbu.

Až potom mohli prísť k drakovi, ktorý deti za usilovnosť spolu s kamarátom duchom odmenil malou hračkou a sladkou maškrtou a zároveň tým najodvážnejším dal obrázok predstavujúci časť z veľkej mapy, ktorú bolo potrebné poskladať a nájsť tak miesto, kde sa ukrýva vajce s malým dráčikom.

Deti boli našťastie veľmi šikovné, a preto sa podarilo poskladať celú mapu. Vajce sa našlo a malý dráčik sa mohol vyliahnuť. Veľký drak si potom s deťmi aj s malým dráčikom zo samej radosti zatancoval.

Pevne veríme, že sa všetkým návštevníkom tohtoročné Hradné slávnosti páčili a o rok sa tu všetci opäť stretneme.

 

 

Milan Kadlíček

 

 

Share This Article