Hradné slávnosti v Podbranči

Dňa 12.7.2014 sa uskutočnili Hradné Slávnosti v Podbranči a ani tento rok nebolo o zábavu núdza. Príjemné popoludnie sem prišli stráviť rodinky z blízkeho, ale aj vzdialenejšieho okolia. Úloha pritom bola jasná, treba zachrániť princeznú! Veľký drak, ktorý na hrade býva ju totiž uniesol a zavrel ju do temnej komnaty a iba tí najväčší odvážlivci jej mohli pomôcť, pretože kľúč od princezninho väzenia si drak dobre strážil.

Odvahu všetkých záchrancov preverili múmia a strašidlo už pri vstupe na hrad, deti však boli veľmi odvážne, prekonali strach a nebojácne vykročili na cestu plnú dobrodružstva.

Aby sa dostali ku kľúču, museli všetci malí aj väčší odvážlivci zvládnuť viaceré zábavné úlohy, ktorými ich sprevádzali rôzne rozprávkové bytosti ako myšiak Mickey a Minnie, kocúr v čižmách, Kleopatra, indiáni, šašovia a samozrejme nechýbal ani princ s princeznou.

Tak ako to v rozprávkach býva, dobro zvíťazilo nad zlom a za pomoci malého dráčika, ktorý sa minulý rok vyliahol, sa podarilo princeznú vyslobodiť. Tá sa svojim záchrancom chcela odvďačiť a okrem sladkej odmeny, ktorú deti dostali, zorganizovala aj tombolu o zaujímavé ceny.

Počas celého popoludnia nechýbal bohatý sprievodný program. Deti sa preniesli do sveta rozprávok s detskými divadlami a s pani Lienkou si aj zatancovali a zaspievali. Pre vytrvalých boli prichystané tvorivé dielničky, kde si vyrobili vlastné masky v tvare lienky. Ďalší si mohli dať masku namaľovať priamo na tvár.

Na svojich chrbtoch deti ochotne nosili poníky a vyblázniť sa deti mohli do sýtosti aj na nafukovacom hrade. Postarané bolo samozrejme aj o občerstvenie.

Už teraz sa tešíme na ďalší ročník a dobrodružstvá, ktoré so sebou prinesie. Veríme, že sa na nich všetci uvidíme.

 

 

Obecný úrad Podbranč

 

 

Share This Article