Igor Timko: Za 15 rokov sme si splnili všetky hudobné sny

Slovenská skupina No Name vznikla v roku 1996 v Košiciach a jej zakladateľmi boli bratia Timkovci, v súčasnej dobe tvoria skupinu šiesti členovia. V našich končinách sú častými hosťami na rôznych podujatiach ako je Cibulafest a Skalické dni. V Českej republike získali v ankete Zlatý slávik ocenenie Najlepšia slovenská skupina v Čechách – Slávik bez hraníc.

 
Počas tohto roku sme mali možnosť vás vidieť opäť na Záhorí na rôznych podujatiach, kde ste častými hosťami. Máte nejaký osobný dôvod, že sa na Záhorie tak často a radi vraciate, alebo to záleží len od pracovných ponúk?

Ak si máme vybrať z kolidujúcich termínov a letných festivalov, tak Cibula fest je našou stálicou, jednak je dobre organizovaný a jednak hrať na hranici Moravy a Záhoria sa nám rokmi ukázalo , ako jedna z najobľúbenejších destinácii…..

Keď sa povie Záhorie, kto alebo čo vás ako prvé napadne a prečo?
Krásne chvíle, spomienky, zážitky, máme vo vašom kraji vela priateľov, ktorí sa našimi životmi preplietli aj osudovo…..

So skupinou Chinaski, ste naspievali pieseň Na na na. Mnohí zo Záhorákov sa v tej piesni našli, nakoľko sa nachádzame v blízkosti hraníc s Českou republikou a najmä s Moravákmi nás spájajú pracovné i súkromné vzťahy. Môžte nám k vzniku piesni a klipu k nej niečo bližšie prezradiť?

Prapôvodný nápad společnej piesne prišiel od dnes už nebohého bubeníka kapely Chinaski Pavla Grohmana…..Bola to akási družba medzi NO NAME a Chinaski, ktorá si niečo podobné pýtala už od roku 2002, kedy sme spoločne prebrázdili bývalé Česko-Slovensko na turné “Kláro, preťal som si žily TOUR”.
Autori piesne “Na, na naa” sú bratia Timkovci teda ja a Dušan, ako po hudobnej, tak i po textovej stránke…….Smutné bolo, že sme si s Pavlom telefonicky vymieňali dojmy s napísaného textu a dva týždne na to havaroval. Trvalo viac ako rok, kým si Chinaski utriedili vlastné veci a potom sme sa ozvali, že reku máme krásnu pieseň, čo s ňou? Nabehli sme do Prahy a pustili sme to kolegovcom. Reakcia bola výborná a výsledok neskromne povedané geniálny . Dodnes, ak nadíde chvíľa, kedy si ju môžeme spoločne odpáliť dochádza k jedinečným momentom. Tento rok sa nám ju podarilo spoločne uviesť len jediný krát a to na Záhorí!!!!

Máte ako skupina nesplnený sen, ktorý by ste chceli uskutočniť?


Za posledných 15 rokov sme si splnili všetky hudobné sny, vypredali sme všetky haly , kulturáky, kluby, zdolali sme hitparády, dostali Slávikov, Grammy za všetko možné, momentálne sa snažíme motivovať mladších kolegov , aby zotrvali na svojej ceste, pretože sme dôkazom toho, že sa skutočne oplatí ísť krôčik po krôčiku a nech to trvá aj desať-patnásť rokov, tým, ktorí to robia poctivo a zo srdca sa to vždy vráti…..čas, sa totiž nedá oklamať….

Čím v súčasnej dobe skupina No name žije? Čo chystáte pre svojich fanúšikov?


Finalizujeme nové piesne, z ktorých nový album vyjde niekedy začiatkom roka 2015 a nakoľko sa nám znova autorsky zadarilo, v dobrom konfrontujeme, ktorá z piesní má byť prvým singlom.
To sú tie najmilšie starosti, aké kapela môže mať.

Čo by ste odkázali našim čitateľom mesačníka ProZáhorí?


Ludé milí, já su rád, že sú rád a že sú u vás jako doma.-)

Share This Article