International European Mid Am Championship 2013 – 3. deň VEĽKÉ FINÁLE

Posledný deň európskeho šampionátu Mid Am hráčov vygradoval veľkým finále. O víťazovi nakoniec rozhodlo play off, v ktorom o titul bojovalo šesť hráčov.

Finálové kolo prebehlo vo veľkých horúčavách, ktoré trápili hráčov počas celého dňa. Nejeden hráč skončil so spáleným krkom a aj keď poobede občas zahrmelo, turnaj sa neprerušoval a všetci hráči dohrali svoje posledné turnajové kolá.

V priebehu dňa sa na priebežnej vedúcej pozícii striedali niekoľkí hráči. Posledný finálový flight patril priebežným coo-leadrom po druhom kole Angličanovi Adrianovi Firmanovi, s ktorým hrali Francúzi Bertrand Noel a Jean-Charles Gouvernaire. Všetci traja však hrali o niečo horšie ako v predošlých dňoch. Bertrand Noel hral na druhej deviatke o niečo defenzívnejšie, čo mu prinieslo menej chýb a omnoho vyrovnanejší výkon ako na tej prvej. Vďaka eaglu na 15.jamke sa sympatický Francúz vrátil späť do hry o víťazstvo a všetci s napätím do poslednej jamky posledného flightu čakali, ako to všetko dopadne. Medzičasom sa na rovnakom skóre +4 a priebežnej prvej priečke objavili ďalší hráči, medzi inými napríklad aj Richard Heath, ktorý je okrem skvelého hráča s hlboko plusovým handicapom aj generálnym sekretárom Európskej golfovej asociácie.

Bertrand Noel a Jean-Charles Gouvernaire sa nakoniec udržali na rovnakom skóre +4 a spolu s Richardom Heathom, Albertom Tuerklitzom, Keijo Jaakolom a Niklasom Rosenkvistom postúpili, rozdelení do dvoch flightov, do play off, ktoré sa odohrávalo na 18.jamke.

Trikrát si v play off musel Bertrand Noel prejsť štvorparovú 18-tku, kým „poodpadávali“ všetci jeho súperi. Nakoniec porazil aj toho posledného, Richarda Heatha a v úžasnej atmosfére, ktorú vytvorili všetci prizerajúci sa na 18.jamke, zvíťazil.

Z našich hráčov sa do finále dostali Rastislav Antala, Juraj Šitina a Igor Taraba. Najlepšie, na delenej 62.pozícii, sa umiestnil Rasťo Antala, delený 83. skočil Igor Taraba a delený 90. skončil Juraj Šitina, čo v obrovskej konkurencii takých kvalitných hráčov, akí sa stretli na šampionáte, vôbec nie je zlé.

Turnaj sa skončil, počas troch dní sme boli svedkami skvelých výkonov a fantastických športových zážitkov. Ďakujeme našim hráčom za reprezentovanie Slovenska, Penati Golf Clubu za perfektne pripravené ihrisko a vytvorenie zázemia, v ktorom sa všetci účastníci cítili veľmi dobre.

V Šajdíkovych Humenciach sa postarali o prezentáciu golfu na Slovensku v tom najlepšom svetle, s pozitívnymi ohlasmi účastníkov, ktorí sa na Slovensko v budúcnosti radi vrátia opäť.

Kompletne výsledky si môžete pozrieť tu.

Share This Article