International European Mid Am Championship 6.-8.6. 2013 Penati golf Resort

Na Záhorí sa hral kvalitný golf na európskej úrovni, keď v dňoch 6.-8. júna sa uskutočnil na ihrisku v Penati Golf Resorte európsky šampionát mužov nad 35 rokov.

136 hráčov  nedaľeko Senice hralo o prestížnu striebornú európsku trofej. Nakoniec sa udržali na rovnakom skóre +4 Bertrand Noel, Jean-Charles Gouvernaire spolu s Richardom Heathom, Albertom Tuerklitzom, Keijo Jaakolom a Niklasom Rosenkvistom postúpili do play off, ktoré sa odohrávalo na 18.jamke.
Trikrát si v play off musel Bertrand Noel prejsť štvorparovú 18-tku, kým porazil aj posledného Richarda Heatha a v úžasnej atmosfére, ktorú vytvorili všetci prizerajúci na 18.jamke, zvíťazil.

Z našich hráčov sa do 3. kola dostali Rastislav Antala, Juraj Šitina a Igor Taraba. Najlepšie sa umiestnil na delenej 62.pozícii Rasťo Antala, delený 83. skočil Igor Taraba a delený 90. skončil Juraj Šitina. V obrovskej konkurencii takých kvalitných hráčov s viac ako 20 krajín ( vrátane Argentíny a Austrálie), akí sa stretli na šampionáte, vôbec nie je zlé.

Generálny sekretár EGA ( európska golfová asociácia ) Richard Heath, vyslovil nadšenie z kvality organizácie a z toho, ako si poradil región s hosťovaním medzinárodného podujatia.

Peter Petrovič

Share This Article