Je Sasinkova ulica v Holíči bezpečná?

Jedná sa na prvý pohľad bežnú komunikáciu v meste Holíč, ide od okružnej križovatky pri LIDL-i k hlavnej okružnej križovatke pri soche M.Nešpora a je mierne točená doprava. Na tejto ceste sa už stalo zopár dopravných nehôd, vodiči motocyklov tu bežne nedodržujú predpísanú rýchlosť a pred pár dňami sa tu stala dopravná nehoda pri ktorej bol zrazený chodec.

 

Nejdeme sa tu zastávať chodca ani zvalovať na neho vinu pri nehode, ale sa chceme pozrieť na celú situáciu na danej ulici kriticky. Je to veľmi frekventovaná hlavná cesta na ťahu Trnava – Brno, cesta na okraji sídliska, spočiatku na nej stávalo len zopár áut v smere na Hodonín, postupne časom pribúdalo na sídlisku osobných áut ale parkovacie mesta nepribúdali a tak vodiči začali postupne parkovať na oboch stranách cesty. K tomu sa občas pridá aj zaparovaný kamión, keď si ide vodič nakúpiť do LIDL-u, a cesta sa tak stáva neprehľadná. V smere od LIDL-u sa cesta naviac zatáča doprava a tak zastavené autá na pravej strane bránia vo výhľade chodcom a aj vodičom ktorí tade prechádzajú, často sa potom stane že chodec vybehne spoza auta rovno pred idúce auto a vodič ho pritom ani nemôže vidieť, hlavne ak na okraji stojí kamión. Na tento problém bolo upozorňované už v predchádzajúcom volebnom období, ale doteraz sa daná problematika neriešila, len sa o tom hovorí na Mestskom úrade ako aj na Mestskej polícii, že riešenie je odsúhlasené dopravným inžinierom na DI, zatiaľ však nie je nič vidno. Pritom riešenie je veľmi jednoduché – stačí osadiť dopravné značenie zakazujúce státie minimálne pre nákladné autá na pravej strane cesty od LIDL-u po autobusové zastávky, vyhovárať sa na počasie neobstojí, stĺp s dopravným značením je dávno osadený, stačí pridať značku.

Vieme, že toto riešenie skomplikuje život niektorým vodičom ktorí si tu zvykli parkovať, ale bezpečnosť na ceste je prvoradá. Riešenie teda bolo navrhnuté a aj odsúhlasené na patričných miestach, budeme teraz sledovať ako rýchlo príde k ich realizácii. Alebo sa snáď čaká na nehodu s tragickými následkami?

 
Poslanci Mestské zastupiteľstva Holíč za pravicovú koalíciu: Ing. Roman Hrnčirík, Ing. Jaroslav Végh, Ing. Miroslav Bilický, Bc. Miroslav Jobus, MUDr. Marek Pollák, Ing. Igor Bartošík

Share This Article