Karel Gott v rozhovore pre Skalicu

Minuloročné koncertné turné Karlovi Gottovi nestačilo! Fanúšikovia si vyžiadali ďalších 6 koncertov! 3. júna 2013 Karel Gott prvýkrát vystúpi v slovenskom meste Skalica!

Minuloročné jesenné  koncertné turné Karla Gotta po Čechách, Morave a Slovensku, zakončené 8. decembra vo vypredanej pražskej O2 Aréne, sa stalo jednoznačne najúspešnejším domácim turné roka 2012. Prišlo sa na ne pozrieť 80.086 divákov (bezmála 14.000 ich prišlo do pražskej O2 Arény, 9 500 ich dorazilo na Zimný štadión Ondreja Nepelu v Bratislave). Popri domácich fanúšikov Karla Gotta sa na koncerty vypravili aj jeho priaznivci z Nemecka, Rakúska, Švajčiarska, Poľska, Ruska, Talianska, USA a Kanady. A tak bude mať turné v máji a júni tohto roku pokračovanie. „Rád plním mojim fanúšikom ich priania a sny. To je o mne dobre známe „, potvrdil Blesku ďalšie koncerty Karel Gott. „V máji a júni zavítame do miest, kde sme vlani neboli. S Monikou Absolonovou, Gabrielou Gunčíkovou, Dashou a Boom! Bandom Jiřího Dvořáka, tak tento rok vystúpime v Skalici , Poprade, Prešove, Hradci Králové, Jihlave a Znojme „, dodal Karel Gott s tým, že fanúšikovia sa môžu tešiť aj na záznam jeho vlaňajšieho koncertu z pražskej O2 Arény, ktorý na 2 DVD vydá pred tohtoročnými koncertami Supraphon.

Na čo sa môžu obyvatelia Skalice, ktorí zavítajú vo svojom meste na Gottov koncert, tešiť, sme sa spýtali samotného Karla Gotta:

„Moje súčasné turné nie je mojím posledným turné. Je jednoducho len ďalšou časťou koncertnej šnúry, ktorú absolvujem celý život. Tento rok ma znovu na všetkých koncertoch ako v minulých rokoch odprevadí Boom! Band Jiřího Dvořáka, teda formácia, s ktorou spolupracujem dlhodobo. Partia výborných hráčov pod skvelým kapelníkom. Baví nás to spolu. Na minulom turné som sa o pódium delil s opernou divou Evou Urbanovou, tentoraz sú mojimi hosťami hneď tri mladé, krásne a hlavne výborne spievajúci dámy – Monika Absolonová, Dasha a Gabriela Gunčíková. So všetkými si zaspievam aj duet a v niekoľkých piesňach si dokonca zaspievame všetci spoločne. Milým prekvapením potom bude určite vystúpenie dievčenského tanečného súboru La Clave de Osha kubánskej choreografky a tanečnice Doris Martinez.

Niekoho možno napadne, prečo som nový album pomenoval Dotek lásky, keď za slovom láska, som vo svojich piesňach a v názvoch mojich albumov nikdy nešetril. Odpoveď je úplne jednoduchá. Ja o ničom inom v živote takmer nespievam. V mojom spevníku by sa čestných výnimiek našlo naozaj len pár. Táto téma je totiž najdôležitejšou témou súčasnosti. Láska má nekonečne veľa podôb a umelca láka od nepamäti. Stačí vymenovať veľkého alžbetínca Williama Shakespeara, rovnako ako plejádu tých najslávnejších spisovateľov, maliarov, divadelníkov, spisovateľov, básnikov, filmárov … a samozrejme skladateľov a spevákov. S tak silným citom, akým je láska, sa dá predsa pracovať donekonečna! A donekonečna sa o nej dá tiež spievať, o čom Vás presvedčím práve na vašom koncerte!

Na moje prvé koncertné stretnutie s obyvateľmi Skalice sa veľmi teším! “

Vstupenky je možné si zakúpiť už teraz vo všetkých sieťach Ticketportal. www.ticketportal.sk

 

TAGGED:
Share This Article