Komediálna plavba Sväťa Malachovského a Michala Kubovčíka na humor Milana Lasicu

Divadelná hra plná sebairónie a klaunských gagov stroskotá v Senici! Sväťo Malachovský a Michal Kubovčík sa v utorok 12. februára v Dome kultúry predstavia v paródii pre dvoch hercov, ktorí špekulujú nad tým, ako by si skazu Titaniku zahrali, keby tú možnosť mali. Plnokrvná hra, ktorej pôvodný nápad rozvinul a textovo upravil Milan Lasica hovorí o ľudskej márnivosti, a to je téma, ktorá je dnes možno aktuálnejšia ako kedykoľvek predtým. 

Ako sa dvom hercom hrá skaza Titaniku?

Sväťo Malachovský: Pre mňa je Skaza Titaniku predstavením za odmenu. Od prvého momentu som vedel, že si tento titul zahrám rád a v Miškovi som našiel dokonalého parťáka a človeka s rovnakým uhlom pohľadu na humor.

Vraj je predstavenie pre vás aj fyzické náročné. 

S. M.: Dve hodiny dvadsať minút sme na javisku iba my dvaja, preto si to vyžaduje veľkú mieru koncentrácie!

ST 8-2

V čom sa líši hra upravená Milanom Lasicom od pôvodnej verzie?

S. M.: Skaza Titaniku je úžasné predstavenie aj vďaka majstrovi Lasicovi, ktorý nám pripravil svojím prekladom a úpravou nádhernú pôdu pre našu voľnú jazdu. Dal mu nový svieži šat, aktuálnosť a my sme si to už len prispôsobili do úst a popridávali veci, ktoré nám prídu vtipné. Každé predstavenie je iné a ja si ich užívam (úsmev).

S akým humorom stretnú diváci?

S. M.: Ťažko to charakterizovať pár slovami, ale tým, že diváka vnímame, prihovárame sa mu a nenásilne zapájame, dalo by sa toto predstavenie kľudne vtesnať aj do žánru stand-up komédie, ale nechajme ho radšej nezaškatuľkované (úsmev).

V jednom rozhovore režisér Karol Vosátko povedal: V októbri sme spolu skúšali so Sveťom Malachovským a Miškom Kubovčíkom, s ktorými som robil Skazu Titanicu, ale v skutočnosti to bola Oslava Divadla. aká bola vaša spolupráca z vášho pohľadu?

S. M.: Pre mňa to bol dream team – od prvého stretnutia nad textom až po premiéru. Kari je skvelý režisér, ktorý okamžite vedel, kde, čo a ako. Pre nás bol obrovskou pomocou a tretím okom, ktoré nás držalo v hraniciach a eliminovalo balast a zbytočnosti. Práca na tejto inscenácii zostane pre mňa jedným z naj zážitkov!

12. 2. (utorok)

Miesto: Dom kultúry (MsKS), Nám. Oslobodenia 11/17

Štart: 19:00 hod.

Vstupenky:  bit.ly/SkazaTitanicu1202

Event: https://www.facebook.com/events/290366428333027/

Share This Article