Kultúrne podujatia na Záhorí, ktoré si tento rok neužijeme.

Svetová pandémia pod menom koronavírus si priniesila sa aj svoju daň na spoločenskom živote. Zatvorenie sociálnych a kultúrnych zariadení a najmä zrušenie všetkých hromadných podujatí do odvolania prinútilo veľa organizátorov na Záhorí zrušiť prípavy svojich veľkých i menších podujatí. Prinášame Vám zoznam najzaujímavejších podujatí, ktoré si v tomto roku určite neužijeme, nakoľko boli z bezpečnostných dôvodov nedobrovoľne zrušené.

VEĽKONOČNÁ VÝSTAVA VÍN RADOŠOVCE /12.apríl/

K tradíciám Veľkej noci na Záhorí patrí okrem šibačky aj každoročná regionálna výstava vín, organizovaná vždy na Veľkonočnú nedeľu v Radošovciach. Ide o najväčšie podujatie tohto druhu v regióne. Tento rok sa akcia v plánovanom termíne neuskutoční.

BEATOFORMU GBELY /18.apríl/

Svoje 20. výročie nezažije tento rok ani celoslovenská tanečná súťaž  BEATFORUM GBELY. Organizátori mali pre súťažiacich aj širokú verejnosť  pripravených viacero noviniek a v galaprograme mala vystúpiť speváčka Emma Drobná.

PRVOMÁJOVÉ MALACKY /1.máj/

Aj Mesto Malacky oficiálne oznámilo zrušenie obľúbeného podujatia PRVOMÁJOVÉ MALACKY 2020. „Momentálne riešime v spolupráci s mestom Malacky, ako sa bude ďalej postupovať pri zazmluvnených položkách, predajcoch, ktorí majú zaplatené poplatky a u všetkých dotknutých strán, ktoré sa podieľali na tomto podujatí a sú zapojené do tohto podujati“ informovali organizátori na svojom webe. Na podujatí sa mali predstaviť mená ako  Kristína, Sima Martausová, Noc a deň a veľa ďalších.

kvetinove dni

KVETINOVÉ DNI KÁTOV /9.máj/

Pre pandémiu zrušili aj 20. výročie špecializovaného záhradného jarmoku s bohatým kultúrnym programom v obci Kátov. „Vzhľadom na vzniknutú situáciu Vám s poľutovaním oznamujeme, že podujatie„Kvetinové dni – Kátov 2020“ sa v tomto roku ruší“, informuje obec na svojom webe.

TRDLOFEST /16.máj/

Mesto Skalica ruší pre dôvod šírenia sa koronavírusu jednodňový festival tradičnej hudby, folklóru, osláv Skalického trdelníka a zároveň je otváracou bránou letnej turistickej sezóny. „Trdlofest plánovaný na 16.5.2020 sa vzhľadom k súčasnej situácii v súvislosti s koronavírusom nekoná“ informuje oficiálna stránka trdlofestu. Ako to bude s turistickou sezónou v Skalici sa dozvieme neskôr.

KÚCANSKÝ JARMOK/16. máj/

 Jarmočné dobroty ako sú pečienky, lokše, štrúdle, palacinky a mnoho chutných jedál a nápojov si tento rok nevychutnajú ani v Kútoch. Plánovanie tradičné podujatie – Kúcanský jarmok sa v tomto roku neuskutoční.

64346716_1301403496681248_5226403929926926336_o

SUNFEST OPEN AIR /13.jún/

Druhý ročník festivlu elektronickej hudby sa mal konať v priestoroch Prístavu Skalica na Baťovom kanáli. Akcia sa mala presťahovať z letiska v Holíči. „Sme si plne vedomí vážnosti situácie, a preto sme sa rozhodli uprednostniť ochranu zdravia vás, aj našich hostí“ informovali na sociálnej sieti.

SKALICA FOOD AND BEER FEST /13.jún/

Skalica čoskoro privíta svoj prvý festival dobrého jedla a piva – SKALICA FOOD & BEER FEST 2020. O mieste konania, dátume a dobrotách ktoré Vás čakajú sa dozviete už čoskoro“, komunikovali organizátori tejto zaujímavej akcie začiatkom roka. Dnes už vieme, že podujatie na ktorom ste si mohli pochutnať na zaujímavých jedlách (americká, mexická, indická, čínska či domáca kuchyňa) a pivách sa pravdepodobne v tomto roku neuskutoční. Informovali tak organizátori na svojej oficiálnej stránke.

CIBULA FEST 2020 /16-18. júl/

Najväčší festival na česko-slovenskej hranici – CIBULA FEST, ktorý tento rok plánuje vstúpiť do svojho 12. ročníka, svoje plány zatiaľ zachováva bez zmeny. Festival by sa mal uskutočniť v riadne plánovanom termíne 16 – 18. júla 2020, už tradične na letisku v Holíči. Viac o aktuálnej situácii v organizačnom tíme festivalu sa dočítate v rozhovore s riaditeľom festivalu Vladimírom Chrenkom.

Share This Article