Letecký deň detí v Senici

Medzinárodný deň detí si detičky zo Senice a okolia spoločne užili v sobotu 1. júna na senickom letisku. Čakal tu na nich bohatý program a množstvo atrakcií.

Letci a lietadlá boli tento rok nosnou témou celej akcie. Lietadlá sa predstavili na zemi i vo vzduchu. Deti mohli získať preukaz malého letca za absolvovanie 10 stanovíšť s leteckou tematikou, ktoré si pre ne pripravili úžasní dobrovoľníci z Domka Senica. Zahrali sa na pilotov, bežali s kuframi, hádali, čo patrí do lietadla a čo nie, museli poskladať lietadielkové puzzle, na ďalšom stanovišti zas napodobňovali inštrukcie letušky. Kúsok ďalej v „domkáckom“ stane sa maľovalo na tvár a deti si vyrábali lietadielka z papiera. Za absolvovanie všetkých stanovíšť dostali deti malý darček od Mesta Senica, ako aj sladkú muffinku.

letisko2

Počas letovej ukážky sa predstavilo mohutné lietadlo L-410 Turbolet. Okrem neho bolo vidieť na oblohe i na zemi viaceré kúsky Záhoráckeho aeroklubu, ako aj senické ultraľahké lietadlo Shark z dielne Shark.aero.  Mnohí v tento deň zažili pohľad na Senicu z vtáčej perspektív počas vyhliadkových letov.

letisko1

V programe na pódiu vystúpili mažoretky Crazy Cats, zahrala nám hudobná skupina Once a deti si mohli zatancovať DOMKA tance. Svoje kúzla a čary, do ktorých zapojil aj deti, predviedol kúzelník Ivan. Odfotografovať sa deti mohli s postavičkami Mickey a Minie, či pri fotostene s motívom Leteckého dňa detí. Po letisku sa pohybovali aj dvaja šašovia, ktorí deťom rozdávali balóniky.  Mimo pódia predstavili svoju činnosť colníci z Finančnej správy. Ich psí zverenci ukázali, ako vedia vyhľadávať schované predmety. Psíky  boli v hlavnej úlohe aj v programe Kynológie Jablonica, kde členovia predviedli, ako sa psíky vedia na cvičisku naučiť poslušnosti. KVPH Dojč a KVH Valkýra zas zaujali ukážkami historickej vojenskej a policajnej techniky a rôznych predmetov. Zaujala aj vojenská technika z VTSÚ Záhorie a svojich priaznivcov si našla aj hasičská technika. Dobrovoľný hasičský zbor Senica pripravil pre deti penovú šou a vďaka peknému počasiu si ju deti do sýtosti užili. Skákacie hrady zapožičalo OZ LUXOR Senica, zaskákať si deti mohli na jumping trampolínach od štúdia Lest go Senica.  O zdravotný dozor sa staral Sčk Senica. Celým popoludním sprevádzala moderátorka Ľubka Pavesková.

Share This Article