Lucie Bílá a Arakain jednou z hviezd Cibula Festu 2015

Česko-slovenský multižánrový a multigeneračný festival Cibula Fest, ktorý v pohraničnom pásme na letisku v Holíči každoročne v júli privíta viac ako 10-tisíc návštevníkov z oboch krajín, hlási prvé mená. Festival, kde sa počas troch dní vystrieda špička slovenskej a českej hudobnej scény, zaknihuje už 7. rok medzi top festivalmi na Slovensku. Jednou z hviezd júlového open air festivalu bude aj nestarnúca Lucka Bílá. Tá vystúpi spolu s kapelou Arakain, s ktorou pred 30 rokmi začínala svoju hudobnú kariéru.

I keď niekoľkonásobná zlatá česká slávica postavila svoju popularitu na sólovej dráhe, na kapelu, ktorá jej pred tromi desaťročiami dala príležitosť, nezabúda. V súčasnosti sa repertoár Lucie Bílej a Arakainu síce žánrovo podstatne líši, kým Bílá ovládla popovú scénu, Arakain sa dostal na pomyselný trón metalovej hudby. Teraz sa opäť spoja a predstavia sa spolu festivalovému publiku vo svojej jedinečnej forme, ktorú už fanúšikom priniesli pred tromi rokmi počas Arakain XXX Best of Tour 2012. „S Luckou sa nám vždy skvelo hrá a spolupracuje. Pri každom koncerte nás teší jej zaujatie a srdce, s ktorým ku všetkým vystúpeniam pristupuje. Preto sme ju tento rok trochu neplánovane oslovili. A aj keď sme si boli vedomí jej obrovského pracovného vyťaženia, opäť urobila všetko preto, aby s nami mohla koncerty absolvovať. Veríme, že to bude zážitok nielen pre nás, ale predovšetkým pre fanúšikov,“ povedal gitarista a zakladateľ Arakainu Jiří Urban. V minulosti sa na letisku v Holíči predstavila kompletná špička českej a slovenskej populárnej hudby. Uplynulé ročníky tak zažili vystúpenia interpretov ako Kabát, No Name, Horkýže Slíže, Desmod, Ine Kafe, Čechomor, Olympic, Kryštof, Chinaski, Tomáš Klus, Dalibor Janda, Divokej Bill, Polemic, Václav Neckář a desiatky ďalších a v minulom roku sa medzi headlinermi navyše objavil prvý zahraničný hosť, nemecká synthpopová legenda Alphaville.

Cibula Fest otvorí svoje brány na letisku v Holíči v termíne 23. – 25. 7. 2015 a momentálne sú v predaji vstupenky za zvýhodnenú cenu 17 EUR na všetky tri dni v sieti PREDPREDAJ.SK. Len do konca marca !! Po tomto termíne sa cena vstupenky bude opäť navyšovať. 

Share This Article