Malačan Patrik Koch „Majstrovstvá sveta sú pre mňa veľká výzva“

Záverečná selekcia v reprezentácii Slovenska pre majstrovstvá sveta v hokeji dopadla dobre pre mladého hokejistu Patrika Kocha. 22-ročný obranca HC Košice, rodák z Malaciek, si oblečie národný dres za slovenský reprezentačný tím. 
 
„Majstrovstvá sveta sú pre mňa veľká výzva. V zápasoch pôjdem na sto percent,“ povedal Koch, pre ktorého to bude premiéra na podujatí najvyššieho rangu medzi dospelými, píšu na https://sportky.zoznam.sk/.
koch
Patrik Koch ešte vlani odohral niekoľko zápasov aj v prvoligovom Prešove. V tejto sezóne sa v 55 zápasoch v drese HC Košice prezentoval 17 bodmi (4+13) a po štvrťfinálovej rozlúčke po vyradení s Popradom veľmi neveril, že by jeho sezóna mohla pokračovať v reprezentačnom tíme. Na prvý zraz a úvodný prípravný súboj proti Švédsku ani nedostal pozvánku, neskôr si ho však tréneri vyžiadali a v tíme „prežil“ všetky selekcie pred MS 2019, uvádza ďalej uvedený portál.
Slovenský tím na svetovom šampionáte v ľadovom hokeji má za sebou zápas s USA a Fínskom, najbližšie ich čaká tím Kanady.
Share This Article