Malačania sa umiestnili v kategóriách JUNIOR na čelných priečkach

Malacky (28. 1. 2014). V Gbeloch prebehlo v sobotu 25. januára slávnostné odovzdávanie cien v dlhodobej súťaži zvanej Moravsko-slovenský bežecký pohár. Medzi ocenenými nechýbali ani traja zástupcovia z klubu AC Malacky, ktorí zároveň boli, resp. sú klientmi Reedukačného centra v Sološnici.

 

V kategórii dorastencov sa suverénne na prvom mieste umiestnil vekom stále žiak Zdeněk Švejda z AK pri Základnej škole Borský Svätý Jur, ktorý k aktívnej účasti na pretekoch (zo sedemnásť ich vynechal iba dva) pridal aj zodpovedajúcu kvalitu (päťkrát zvíťazil). Na druhom mieste skončil zástupca AC Malacky Dávid Bokros, tretí v rovnakej kategórii skončil Elvis Gunár. Obaja študujú zároveň v RC Sološnica, kde väčšinou aj trénujú. O úspechu mladých bežcov AC Malacky svedčí aj fakt, že na štvrtom mieste figuroval ďalší člen klubu Jakub Kopiar. Taktiež žiakovi stačila na štvrté miesto medzi dorastencami účasť na štyroch pretekoch.

Pre RC Sološnicu bol isto úspech aj tretie miesto juniora Tibora Horvátha. Ten v lete ukončil svoj pobyt v RC Sološnica a v druhej polovici súťaže sa už na pretekoch pohára nezúčastňoval. Aj bodový zisk z prvého polroka, keď súťaž jasne viedol, mu stačil na konečnú 3. priečku (bežal na šiestich pretekoch, dva vyhral).

 

/TK AC/

Share This Article