Malacké pingpongistky sú druhé na Slovensku, vo finále bojovali statočne

Malacky (24. 4. 2013). Malacky majú druhé najkvalitnejšie ženské družstvo v stolnom tenise na Slovensku. Zostava hráčok pod vedením trénera Vladimíra Mihočka sa najprv z tretieho miesta v základnej časti kvalifikovala do vyraďovacích bojov, ktoré sa konali v sobotu 20. apríla v Topoľčanoch. Vzápätí sa jej podarilo dokráčať až do finále.

V boji o zlato nestačili malacké hráčky len na domáce favoritky z Topoľčian, ktorým podľahli 3:6. V semifinále si hladko poradili s tímom Stropkova, ktorý po základnej časti končil druhý. Záhoráčky nedali jeho hráčkam šancu a umorili ho v pomere 6:1. Hráčky MSK tak potvrdili pozíciu elitného družstva v republike a naplnili slová V. Mihočka o finálových ambíciách. Najlepšia malacká hráčka celej sezóny, Ruska Eugenija Mugurdumová prvý raz našla premožiteľku až vo finálovej dvojhre. Bola ňou Topoľčianka Alena Kúdelová, hnacia sila víťazného tímu, ktorá ovládla individuálnu tabuľku úspešnosti. Hneď po nej nasleduje malacká elitná pingpongistka. Tá aj vo finále bojovala ako dračica. V úvodnej štvorhre vedno so Simonou Lazarčíkovou podľahli silnej dvojke Kúdelová, Šestáková 1:3. Stav finále potom E. Mugurdumová vždy znižovala, najprv na 1:2 po jasnom víťazstve nad Ľ. Barčiakovou a potom na 2:3 po výhre 3:0 nad L. Šestákovou. Tretí bod Malaciek pridala dvojka tímu S. Lazarčíková, po individuálnom víťazstve nad Ľ. Barčiakovou. „Vďaka patrí celému tímu, ktorý splnil ciele, aké sme si dali pred začiatkom súťaže. Sme veľmi spokojní,“ reagoval V. Mihočko na obhajobu striebra z minulej sezóny. V zostave Malaciek nastúpili okrem E. Mugurdumovej a S. Lazarčíkovej aj trojka tímu Ivana Krchňavá a náhradníčky Monika Haringová a Dominika Vizinová.

 

-TK AC-

Foto zľava: Monika Haringová, Ivana Krchňavá, Simona Lazarčíková, tréner Vladimír Mihočko, Dominika Vizinová a Evgenija Mugurdumova. Foto MSK Malacky

Share This Article