Markeťáci Via Humana a mediálny deň

Skalica – 28. január

Zo zasneženej Skalice vyrážame ráno do Bratislavy. Začína sa mediálny deň. A nie po prvý raz. Minule sme navštívili Rádio Európa 2, DIGI Sport a tlačiarne Slovenská Grafia. Tentokrát je cieľom našej cesty Rádio Jemné, tlačová agentúra SITA a televízia TA3.

Naša prvá zastávka –  Rádio Jemné to pravé pre všetkých, ktorí majú radi pohodovú hudbu, pri ktorej sa dá pracovať aj oddychovať. Sympatickí  moderátori aj prostredie, možnosť vyskúšať si mikrofón, byť pri živom vysielaní, oboznámiť sa s programom a prácou v rádiu. Tréma aj naďalej brzdí naše moderátorské ambície a možnosť vyskúšať si živý vstup, využíva len jeden z nás. Možno nabudúce… Inak, dobrý dojem. Naozaj príjemné rádio.

Z rádia sme sa presúvame do tlačovej agentúry SITA, ktorá je najväčším poskytovateľom komplexných informačných služieb na Slovensku a je založená na báze nezávislej tlačovej agentúry. Stretávame sme sa so šéfredaktorom Pavlom Urbanom, ktorý nás oboznamuje s históriou, fungovaním, zložením agentúry, jej cieľmi, možnosťami spolupráce. Vďaka, pán šéfredaktor.

Poobede nás čaká televízia TA3 jediná spravodajská televízia na slovenskom mediálnom trhu. Zoznámili sme sa s fungovaním televízie, ktorá denne ponúka profesionálne spracované informácie z domova, zahraničia, z oblasti politiky, ekonomiky, financií, športu a ďalších sfér spoločenského diania, dozvedeli sme sa o práci redaktorov, navštívili sme spravodajské štúdio, upútala nás scéna s moderátorským stolom, ktorá bola vďačným miestom pre naše spoločné aj individuálne foto

A kam nabudúce?

Necháme sa prekvapiť, ale určite to bude opäť niečo zaujímavé.

PaedDr. Adriana Ilčíková

Share This Article