Medzinárodný deň detí je sviatkom všetkých detí

SAM_0835

 

Medzinárodný deň detí je sviatkom všetkých detí. Aj  deti zo Súkromnej základnej školy v Skalici ho oslávili nevšednými aktivitami 5. júna 2015. 

SAM_0855

Tohtoročný Medzinárodný deň detí sa niesol v duchu témy „Milujeme Slovensko“. Deti mali možnosť vyskúšať si svoje zručnosti, schopnosti, vedomosti, predviesť svoje silné stránky. Z mnohých disciplín spomenieme aspoň niektoré. Na dvore prebiehal „Slovenský slalom“, kde sa deti snažili spolupracovať vo dvojici. Mali prejsť dvaja na jedných lyžiach vytýčenú dráhu. Keďže naším typickým jedlom  sú halušky, nemohli chýbať ani tie. Pomocou  lopárika  sa snažili deti trafiť halušky do vedierka.

SAM_0866

Tí, čo radi cestujú, si   skúsili poskladať mapu Slovenska. Ako behal po skalách a kameňoch náš hrdina Jánošík, si deti mohli skúšať na „Jánošíkovej ceste“ plnej kamienkov.  Popri   ďalších súťažiach si deti oddýchli na „Bratislavskom“ skákacom hrade a trampolíne. Kto  chcel, mohol si nechať namaľovať na tvár nejaké zvieratko alebo ornamenty. Deti pri týchto súťažiach získavali žetóny, ktoré si vymieňali v našom školskom „obchode“ za drobné hračky a sladkosti.

SAM_0861

Celé poobedie sa nieslo v duchu dobrej nálady. Dúfame, že deťom i rodičom sa tohtoročná oslava MDD páčila. Tešíme sa na ďalšie podobné akcie a stretnutia.

 

SAM_0835 SAM_0863

Mgr. Zuzna Jašová, učiteľka

Share This Article