Mikulášska besiedka pre hendikepovaných

Dňa 5. decembra 2014 sme sa rozhodli spolu s pani triednou profesorkou PhDr. Lenkou Beňovou, že urobíme radosť deťom a spríjemníme im adventné obdobie naším programom. Vypravili sme sa do Zeleného domu v Skalici, do zariadenia pre hendikepované deti, aby sme rozžiarili ich oči a vykúzlili im úsmev na ústach. Hrali sme, spievali sme, recitovali básne a rozprávali sme sa. Spolu s Dominikou Zborilovou a Matejom Lašákom sme vytvorili program, ktorým sme sa snažili vyjadriť lásku a šťastie. Behom dopoludňajších hodín nám títo klienti vyjadrovali svoju vďaku úsmevom, panovala veľmi príjemná a priateľská atmosféra. Spoločne sme si tiež zaspievali vianočné piesne. Vďačnosť a spontánnosť týchto klientov je fascinujúca. Po umeleckej časti besiedky nasledovalo rozdávanie darčekov. Od klientov sme dostali vlastnoručne vyrobené výrobky, ktoré nám skrášľujú domáce prostredie a pri pohľade na ne nás „nakopnú“ a zdvihnú náladu. Na záver sme sa všetci priateľsky rozlúčili.

A ja dúfam, že aj my sme klientov potešili a darovali im to najcennejšie, čo máme a to je čas, ktorého nie je nikdy dosť.

Poďakovanie si zaslúži tým zamestnancov Zeleného domu, ktorý sa ochotne ujal prípravy a pohostenia pre všetkých zúčastnených. Naše poďakovanie v neposlednom rade patrí za finančný príspevok na zakúpenie ovocia a cukroviniek pre klientov Lige za duševné zdravie „Nezábudka“.

6.12. 2014 Jarmila Horváthová

žiačka IV.A triedy

Stredná zdravotnícka škola

Skalica

Share This Article