Míľu pre mamu v Skalici tento rok prešlo 379 ľudí

 

 

Vďaka ochote a chuti mnohých dobrovoľníkov sme sa v sobotu 10.mája opäť stretli, aby sme si pripomenuli sviatok všetkých mám – Deň matiek a spoločne ho rodinne oslávili. K príjemnému faktu, že si Míľu v Skalici tento rok prešlo o viac ako 100 ľudí viac ako pred rokom, nemálo prispelo aj prajné, teplé počasie.

V areáli MŠ prac. Hviezdoslavova mohlo skalické materské centrum Slnečnica v spolupráci so Súkromnou strednou odbornou školou Via Humana zrealizovať zaujímavý sprievodný program, ktorý pobavil a potešil viacero rodín i jednotlivcov. Klienti Zeleného domu ochotne rozdávali mamám balíčky, deťom lízatká z hroznového cukru a dobrovoľníci z Umelky s potešením pomáhali deťom vymaľovať drevené masky. Svojou návštevou nám poobedie spríjemnil aj kúzelník Peter Šesták, ktorý mal u detí obrovský úspech.

V areáli MŠ našli deti okrem bohatého programu aj množstvo športových stanovísk, výstavu maliarskych diel detí zo skalickej materskej školy, zabavili sa s maskotmi a vyskákali na skákacom hrade.

Celkový počet zaregistrovaných účastníkov na Slovensku bol 27 543!

O hladký priebeh akcie sa postaral Míľový tím mám zo Slnečnice, pedagogóvia a študenti strednej školy Via Humana, dobrovoľníci zo skalického gymnázia a viacerí sponzori. Naša vďaka patrí najmä  NF Mesta Skalica, COTY, Prozahori.sk, Kvarteto o.z., Lekáreni Sv. Michala, Západoslovenským tlačiarniam, Umelke, Lark spol. s r.o. či pernikárstvu JO-PE-JA.

 

Mamy sa potešili hodnotným balíčkom, ktoré obsahovali vzorky vôní, make-upu a špirálu od firmy COTY, chutné perníkové srdiečko od pernikárstva JO-PE-JA, vodu či hodnotnú detskú knižku Veselé zúbky, Čisté rúčky alebo Čarovné slovíčka od Mira Jaroša, ktoré nám pomohli zabezpečiť Prozáhorí.sk, Neinvestičný fond Mesta Skalica a Kvarteto o.z.

 

 

Materské centrum Skalica Slnečnica

 

 

 

 

 

Share This Article