Miroslav Lipovský: Takáto je situácia v klube HK Skalica!

Prinášame vám rozhovor s riaditeľom klubu HK Skalica Miroslavom Lipovským o aktuálnej situácii v klube, odchode Tibora Kutáleka, ale i o blížiacich sa voľbách.

Miro, vráťme sa k nedelnému zápasu s HC Bratislava. Ako ho hodnotíš?

Tešila ma väčšia účasť na tomto zápase. Bohužiaľ, tento zápas sme zbabrali, nedarilo sa nám. Touto prehrou sme stratili pozíciu na čele tabuľky a padli na štvrté miesto.

Tibor Kutálek sa lúčil s kariérou, je to definitívne? Má už klub náhradu?

Áno, je to definitívne, no budeme sa ho snažit rýchlo nahradiť. Po dohode s Tiborom sme zmluvu ukončili, nakoľko sa necíti zdravotne tak, aby mohol hrať hokej na takejto úrovni. Je nám to veľmi ľúto, je to strata pre hokej, no zdravie je prvoradé. Prajeme mu veľa úspechov v ďalšom životnom pokračovaní. Čo sa týka náhrady, vieme kde nás tlačí topánka, takže sa aktuálne obzeráme po posilách, no zatiaľ aktuálna zostava má našu plnú dôveru v ďalších zápasoch.

lipkaa

Hráči sa postavili na ľad v nových dresoch, vieš nám priblížiť dôvod?

Boli to dresy charitatívneho združenia Záhorácky anjel. Tie budú čoskoro v dražbe a Záhorácky anjel ich daruje tým, ktorí to potrebujú. S týmto združením spolupracujeme od začiatku fungovania hokeja.

V nedeľu cestujete do prvotabuľkových Michaloviec, aké sú vaše očakávania od tohto zápasu?

Očakávame kvalitný výkon od chalanov, niečo podobné ako prevdiedli v Martine s vierou, že do Skalice privezieme aspoň jeden bodík. Bude to pre nás veľmi silný zápas.

Veľa fanúšikov sa pýta, či je reálne možnosť vstupu do hokejovej extraligy?

Áno, samozrejme je. Musíme však zvládnuť základnú časť, po ktorej musia chalani zvládnuť play off a neskôr baráž. Stať sa môže všetko… Hlavné je však hrať dobrý hokej, aby pritahol divákov na štadión.

Blížia sa komunálne volby, Tvoj pohľad na situáciu v Skalici?

Viacero kandidátov sa informovalo aká je situácia v klube, no jedinú rozumnú predstavu o fungovaní hokeja v Skalici má Milan Roman. Preto môj hlas bude patriť práve Milanovi. Je to môj rovesník, poznáme sa od mala a vždy sa aktívne zaujímal o fungovanie klubu. Vídavam ho na viacerých športových aktivitách a viem, že sa aktívne zaujíma o šport v meste a jeho progres.

Ďakujeme za rozhovor. Pripomíname, že Miroslav Lipovský kandiduje do mestského zastupiteľstva ako nezávislý kandidát za 5 obvod s číslom 8.

Share This Article