Most v Malackách opäť otvorený

Predseda bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo, primátor mesta Malacky Juraj Říha a generálny riaditeľ Regionálnych ciest Bratislava Milan Valašik dnes prestrihnutím pásky uviedli do prevádzky most – Estakáda Malacky. Jeho rekonštrukcia sa začala 25. mája a stála okolo 900 000 eur.

most_4

„Pre nás to bolo veľmi dôležité, lebo  je to asi najzaťaženejší most, ktorý spravuje bratislavská župa a podarilo sa nám to stihnúť predtým ako začína zimná údržba. Pravda je taká, že sme podrobne prechádzali tento most nakoľko bol vo veľmi zlom stave ešte z viac kedy bol stavaný.Chcel by som veľmi pekne poďakovať Regionálnym cestám Bratislava, všetkým ktorí sa podieľali na tom, že dnes tento most môžeme znova vrátiť do rúk tam kam patrí, Malačanom a ľudom ktorí prechádzajú cez Malacky,“ povedal Pavol Frešo, predseda Bratislavského samosprávneho kraja.

most_3 (1)

Rekonštrukčné práce na stave „Oprava mosta ev. č. II/503-022B – Estakáda Malacky“ sa začali 25. mája a do užívania verejnosti bola stavba odovzdaná 13. novembra. Pôvodný deklarovaný termín 31.septembra sa natiahol o šesť týždňov, pretože sa zistilo poškodenie prechodovej dosky v mostnom závere, ktorá musela byť kompletne nahradená novou. Ďalším problémom boli aj vysoké teploty počas betonárskych prác v letných mesiacoch.

„Takto ako ten most je vydrží ďalšie desiatky rokov slúžiť motoristom, Malačanom a ľuďom, ktorí vlastne cez Malacky prechádzajú. Veľmi dobre si uvedomujeme na Bratislavskej župe aký kľúčový je z hľadiska dopravy tento most. Veľmi dobre si uvedomujeme, že to staviame na 30-40-50 rokov dopredu a po tejto generálne treba povedať, že z technologického hľadiska je ten most skoro ako nový,“ doplnil Pavol Frešo, predseda Bratislavského samosprávneho kraja.

most_2 (1)

Na moste pribudol dlhší odbočovací ľavý pruh, ktorým sa doprava smerom do mesta zrýchli.  Sú tam nové zvodidlové zábradlia, ktoré zvýšia bezpečnosť dopravy. Celá konštrukcia bola opatrená ochranným náterom, ktorý predĺži jej životnosť a poškodené mostné závery boli vymenené za nové.

Share This Article