Muž z Brodského kradol v Gbeloch, hrozia mu až 3 roky väzenia

 

Muž jazdil napriek zákazu a s takmer tromi promile alkoholu

 

Polícia obvinila z prečinov ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a marenia výkonu úradného rozhodnutia 30 ročného muža z okr. Senica. Minulý piatok (23. 5.) v noci ho ako vodiča zastavili dopravní policajti v obci Šajdíkové Humence.  Pri policajnej kontrole ho vyzvali, aby sa podrobil dychovej skúške na alkohol. Vodičovi namerali 1,32 mg/l alkoholu v dychu, čo je 2,75 promile. Navyše muž jazdil na aute Opel Astra bez vodičského preukazu. Okresným súdom v Senici mu bol začiatkom tohto roku uložený zákaz viesť motorové vozidlá po dobu troch rokov a to do januára 2017. Policajti muža zadržali a poverený policajt ho obvinil a spracoval návrh na jeho vzatie do väzby. Na základe príkazu súdu ho policajti z dôvodu, že bude pokračovať v trestnej činnosti, eskortovali včera do väzby. Mužovi hrozí za marenie rozhodnutia a jazdu pod vplyvom alkoholu väzenie až na dva roky.

 

 

Polícia objasnila krádeže

 

Policajti z Brodského obvinili 26 ročného muža, ktorý od marca do mája kradol v meste Gbely. Policajti ho obvinili v 11 prípadoch z prečinov krádeží a porušovania domovej slobody. V ďalších štyroch prípadoch boli drobné krádeže zaevidované ako priestupky. Keďže ide o opakované krádeže, tie boli v zmysle zákona prekvalifikované na prečiny. Okrem 15 obvinení čelí podozreniu z krádeží v ďalších dvoch prípadoch. Muž má tak v meste Gbely na svedomí krádež vlámaním do priestorov miestnej spoločnosti, odkiaľ ukradol 3 notebooky, 2 mobilné telefóny a 48 eur v hotovosti. Firme spôsobil celkovú škodu za viac ako 2100 eur. O niekoľko dní neskôr sa vlámal do rekreačného domu, kde ukradol LCD televízor, bicykel a pracovné náradie s kosačkou v hodnote 530 eur. V máji odcudzil z neuzamknutého auta Citroen Jumper opäť pracovné náradie za viac ako 1000 eur. Policajti ho usvedčili aj z krádeže okrasných sošiek žaby a tučniaka, ktoré skrášľovali areál základnej a materskej školy v Gbeloch. Okresné sošky, ukradnuté pracovné náradie, ale aj náhodne položený rýľ na stavbe ihneď predal a získané peniaze minul pre vlastnú potrebu. Obvinený muž bol v minulosti trestaný a hoci sa do väzenie vrátil nechcel, poverený policajt muža obvinil a po dohode s prokurátorom, spracoval návrh na jeho väzobné stíhanie. Mužovi hrozí za krádeže väzenie až na 3 roky.

 

Senickí policajti objasnili prípad krádeže vlámaním v obci Borský Mikuláš. Počas druhého májového víkendu došlo k vlámaniu do výrobne mäsa. Na svedomí ju majú dvaja muži, 26 a 27 roční z okr. Senica. Z priestorov prevádzky ukradli 144 metrov medených trubiek, uzemňovací kábel, akuvŕtačky a iné pracovné náradie. Prestrihli aj napájacie káble k mäsovým strojom. Celkovo tak spôsobili krádežou škodu za 1208 eur. 57 ročnému majiteľovi spôsobili navyše škodu na zariadení za viac ako 3300 eur. Policajt ho obvinil z prečinu krádeže vlámaním a poškodzovania cudzej veci, za čo im hrozí trest odňatia slobody na 6 mesiacov až 3 roky.

Polícia obvinila z krádeže aj trojicu mladíkov vo veku 17, 18 a 19 rokov zo Senice. Začiatkom apríla sa vlámali do komory domu v Kunove, odkiaľ si odniesli sedem pneumatík, z toho 3 na diskoch. Okrem toho vysekali na dverách do špajzy diery a ukradli 9 litrov slivovice. Majiteľke spôsobili 650 eurovú škodu a ďalších 50 eur vyčíslila pani na poškodenom okne a dverách. Mladíkom hrozí väzenie až na 2 roky.

 

kpt. JUDr. Mária Linkešová
hovorkyňa KR PZ v Trnave

Share This Article