Muž zastavil v Senici na mieste pre invalidov, podľa jeho slov len na pár minút.
„Hneď som odišiel, počkal som len na priateľku, kým naskočí do auta,“ napísal. Tá si radšej mohla zavolať taxík, lebo za takéto parkovanie dostal čitateľ pokutu až 150 eur na mieste! Až tak by ho to netrápilo, keby na ceste domov nevidel, ako polícia parkuje na súkromnom parkovisku a navyše na vyhradenom mieste. To mu začalo vŕtať v hlave a nevedel sa zmieriť s tým, že na neho a na strážcov zákona existuje dvojitý meter.
„Policajt mi arogantne odpovedal, že mňa to nemá čo zaujímať. Ale mňa ako občana to zaujíma, lebo ja hneď dostanem pokutu a ich nikto nepotrestá. Prečo policajti môžu parkovať, kde chcú a robiť čo chcú?“ napísal rozčúlený muž.
Keď nadriadený preveril parkovanie policajnej hliadky, podľa trnavskej krajskej hovorkyne zistil, že policajti parkovali na uvedenom parkovisku pri plnení služobných úloh. „A to z dôvodu, že iná možnosť parkovania na mieste nebola,“ napísala hovorkyňa Martina Kredatusová vo vyjadrení.
„Pri porušení zákazu zastavenia a státia na vyhradenom parkovacom mieste pre osobu so zdravotným postihnutím, ak nejde o vozidlo, pre ktoré je parkovacie miesto vyhradené, je možné uložiť pokutu vo výške 150 €,“ zdôvodnila hovorkyňa.
Zároveň potvrdila, že polícia nevykonáva odťahovanie vozidiel a odstránenie blokovacieho zariadenia proti odjazdu, teda tzv. papuče, nie je spoplatnené. „Ak bolo na vozilo nasadené blokovacie zariadenie, vodič kontaktuje políciu. Po príchode polície na miesto sa preveruje, či sa vodič dopustil priestupku. V prípade, ak sa potvrdí spáchanie priestupku, polícia mu uloží sankciu za priestupok a po vybavení sníme „papuču“. V prípade, ak sa nepotvrdí spáchanie priestupku, tak mu nie je uložená žiadna sankcia a za odloženie „papuče“ sa neplatí,“ odpovedala Martina Kredatusová.
www.vas.cas.sk