Na Cibula fest 2014 mieri aj zahraničná hviezda

 

HOLÍČ – Najväčší česko – slovenský hudobný festival Cibula Fest, ktorý sa každoročne koná priamo na hraniciach medzi obomi republikami, posunie svoju latku opäť o niečo vyššie. I keď do festivalu zostáva ešte viac ako 5 mesiacov, už dnes hlási českými a slovenskými hviezdami nabitý program. A to nie je všetko.

Prvýkrát sa na ňom pravdepodobne objaví ako hosť aj zahraničná kapela zvučného mena. V pohraničnej zóne na letisku v Holíči sa predstavia desiatky kapiel a medzi najväčšie ťahúne budú určite patriť Divokej Bill, Tři sestry, Děda Mládek Ilegal Band, Polemic, Iné Kafe, Chinaski či No Name. Práve posledné dve menované kapely sa po dvoch rokoch stretnú na jednom festivale, kde budú môcť Igor Timko a Michal Malátný zaspievať aj ich spoločný česko – slovenský duet Ná, ná, ná.

Ten je mimoriadne obľúbený a úspešný v obidvoch štátoch. „Vždy je to vzácne stretnutie. Na festivale sme to spolu nehrali dva roky a bude to naozaj jedinečné, lebo to takto naživo hrávame len raz za čas,“ prezradil Igor Timko. No Name si na Cibula Feste zahrá už tretí rok v rade.

„Veľmi sa nám tam páči. Radi sa vraciame na miesta, kde sa nám dobre hrá. Cibula Fest sa už dávno zaradil medzi top festivaly na Slovensku,“ dodal frontman No Name. Na spadnutie je však aj účinkovanie zahraničnej kapely, ktorá patrí medzi špičku a zároveň aj legendu svetovej pop music. Jej meno však organizátori zatiaľ zahmlievajú, pretože k definitívnej dohode príde až v priebehu najbližších týždňov.

„Bude to prvýkrát, čo na hlavnom pódiu vystúpi zahraničný interpret. Prezradíme len toľko, že táto kapela je na hudobnej scéne už takmer 30 rokov a je nesmierne populárna,“ povedal Vladimír Chrenka, organizátor Cibula Festu. Najväčší česko – slovenský multižánrový a multigeneračný festival bude už tradične v druhej polovici júla, tento rok v termíne 24. – 27. 7. 2014 na letisku v Holíči. Vstupenky sa dajú zakúpiť ešte za výhodnú cenu v sieťach Ticketportal.

 

zdroj: ezahorie.sk, Vladimir Chrenka

Share This Article