Na Cibula Fest 2015 pribúdajú ďalšie hudobné mená

Najväčší česko – slovenský hudobný festival Cibula Fest, s prívlastkami multižánrový a multigeneračný, už pomaly finišiuje s programovým zložením. Na hraniciach medzi oboma krajinami, na letisku v Holíči, už o necelé tri mesiace vypukne jedno z najväčších hudobných open air podujatí na Slovensku. Po uplynulých silných ročníkoch sa v termíne 23. – 25. 7. 2015 chystá ešte väčšia smršť zábavy, ako tomu bolo v minulosti.

Oproti vlaňajšku pribudne v areáli ďalšie pódium a popri hlavnom, rockovom a Cool aréne, zažije premiéru aj country zóna so všetkým, čo k Divokému západu patrí. Medzi potvrdenými hlavnými kapelami figurujú také skupiny ako Wanastowi Vjecy, Arakain a Lucie Bílá, Walda Gang, Zóna A, Konflikt, Karpina, Tereza Kerndlová, Dymytry, Tristana, Zoči Voči, Medial Banana, Švihadlo, ale tiež dídžejské hviezdy ako Robert Burian či EKG a mnohí ďalší. To však nie je všetko. Dve veľké festivalové hviezdy plánujú organizátori ohlásiť až o niekoľko týždňov. Po minuloročnom zahraničnom hosťovi, ktorým bola nemecká synthpopová legenda Alphaville, sa organizátori rozhodli aj tento rok zaradiť do programu medzinárodnú špičku.

„Program už máme takmer definitívne skompletizovaný, v niektorých prípadoch, ako napríklad aj pri zahraničnom hosťovi, sa riešia už len detaily. K už avizovaným československým headlinerom pribudnú ešte dve špičkové kapely zo slovenskej TOP desiatky, o ktorých budeme informovať neskôr. Teší nás, že sa Cibula Fest z roka na rok rozširuje a zvyšuje záber rozmanitosti. Priestor dostanú aj handicapovaní umelci, charitatívne projekty a zorganizujeme tu aj turnaj vo veľmi netradičnom športe,“ prezradil organizátor Cibula Festu Vladimír Chrenka. Festival si už dávnejšie našiel svoje pevné miesto medzi najlepšími hudobnými festivalmi na Slovensku a každoročne ho navštívi viac ako 10-tisíc ľudí.

Vstupenky v predpredaji za zvýhodnenú cenu je možné zakúpiť v sieti Predpredaj.sk.

Share This Article