Na Cibula Feste 2015 vystúpi viac ako 50 interpretov, do Holíča mieri i IMT Smile a Horkýže Slíže.

Najväčší česko – slovenský open air festival Cibula Fest 2015 pripravil opäť nezabudnuteľný hudobný víkend. Hlavnými hviezdami festivalu budú IMT Smile, Horkýže Slíže, Wanastowy Vjeci, Arakain s Luckou Bílou, Walda Gang, Zóna A, Konflikt a desiatky ďalších kapiel. Do programu festivalu, ktorý sa bude konať v termíne 23. – 25. 7. 2015 na letisku v Holíči, pribudla medzi poslednými aj švédska metalová hviezda Mats Léven, ktorý vystúpi s kapelou Tristana či taliansky Temperance.

Program sme sa snažili poskladať tak, aby bol atraktívny pre všetkých a teší nás, že v ňom bude opäť pestrý výber všetkých žánrov. Každý rok posúvame pomyselnú latku vyššie a inak tomu nebude ani tento. Budeme mať vynovený areál a pribudne ďalšie pódium. Celkovo budú štyri,“ prezradil organizátor festivalu Vladimír Chrenka. Dokopy na Cibula Feste vystúpi viac ako 50 interpretov a časť z nich bude aj súčasťou charitatívneho podtextu festivalu. Priestor totiž dostanú aj hendikepovaní umelci ako česká skupina z telesne postihnutých študentov The Tap Tap, rapujúci vozíčkar Bekim či nevidiaci raperi NH6. „Sme si vedomí toho, že takíto umelci nedostávajú toľko možností prezentácie na veľkých festivaloch, a preto sme sa rozhodli dať im priestor na Cibula Feste, aby mohli ľudí presvedčiť, že aj oni vedia robiť kvalitnú hudbu,“ povedal Chrenka. Možnosť prezentácie dostanú aj mladé kapely v rámci projektu Rocková maturita, do ktorej sa môžu nádejné skupiny prihlasovať až do 12. júna a na Cibula Feste vystúpi na pódium až 16 z nich. 8 najlepších potom postúpi do finálového kola, ktoré sa bude konať v novembri. Predsedom poroty bude slovenská legenda gitarového umenia Juraj Kupec. Jednotlivé stage budú žánrovo i generačne rozdelené na 200.000 m2 oplotenej ploche. Zastrešená COOL ARÉNA, ktorá mala vlani úspešnú premiéru, sa tento rok bude skladať s týchto žánrov: DJs Day, kde vystúpia mená ako Robert Burian, EKG, P.M.C. atd. Ďalší deň bude v duchu HIP-HOP na čele s Rytmusom, v sobotu sa COOL ARÉNE prenesieme na Jamajku v štýle Reggae so skupinami Medial Banana, Švihadlo, Dr, Cary and Cocoman, Wilda Panda a veľa ďalších. Okrem hudobnej produkcie sa môžu návštevníci festivalu, ktorých si každoročne do holíča nájde cestu viac ako 10-tisíc, tešiť aj na ďalšie sprievodné podujatia ako westernové mestečko, viaceré športové aktivity, súťaže o ceny a na veľa aktivít súvisiacich s cibuľou.

Viac na www.cibulafest.eu.

Cena vstupenky na všetky tri dni je 21 EUR, deti do 10 rokov v sprievode dospelej osoby majú vstup zdarma, vstupenky na Cibula Fest 2015 je možné zakúpiť v sieti Predpredaj.sk

 

Share This Article