Na Jarnom behu bolo mrazivo, vyhrávali hostia

 

Malacky (17. 4. 2014). Utorňajšie doobedie 15. apríla patrilo v Sološnici behu. Tamojšie reedukačné centrum pripravilo 4. ročník Jarného behu okolo Sološnice. Počasie bolo natoľko odpudzujúce, že názov „jarný“ nekorepšondoval úplne s realitou. Pretekári museli okrem behu zvládnuť aj zimu, dážď, vietor, blato a prebeh cez potok.

 

Hoci preteky neboli primárne určené len chlapcom z reedukačných a diagnostických centier, tí tu hrali v účasti prím. Výnimkou boli štyria žiaci športových tried Základnej školy Záhorácka. Profil trate sa striedal, väčšinou sa bežalo po asfalte, no približne 300 metrov po štarte museli bežci bojovať aj s blatom a miestnym potokom, cez ktorý sa prebrodili na druhú stranu. Žiaci základných škôl súťažili na jednom okruhu (1 680 m), študenti stredných už museli zvládnuť dva (3 360 m). Najlepšie zo žiakov základných škôl si s traťou poradil Václav Suchánek zo Špeciálnej základnej školy Malacky. V cieli vyhral po doslova šprintérskom súboji s domácim bežcom Kevinom Martiníkom (RC Sološnica). V kategórii stredoškolákov si už po prvom kole vytvoril dostatočný náskok Roman Mankovecký z Diagnostického centra Záhorská Bystrica. Bežec, ktorý sa v nedávnej minulosti aj aktívne venoval atletike v Nových Zámkoch, a zvíťazil suverénne za 11:34 min. S veľkým odstupom za ním pribehli domáci pretekári – druhý Elvis Gunár a tretí Michal Čičák. Celkovo sa predstavilo 45 pretekárov zo siedmich škôl.

 

Výsledky (Jarný beh okolo Sološnice). Žiaci ZŠ /1 680 m/: 1. Suchánek (ŠZŠ Malacky) 6:06 min, 2. Martiník (RC Sološnica) 6:09 min, 3. Haramia (ZŠ Záhorácka Malacky) 6:14 min. Študenti SŠ /3 360 m/: 1. Mankovecký (DC Z. Bystrica) 11:34 min, 2. Gunár (RC Sološnica) 12:38 min, 3. Čičák (RC Sološnica) 12:56 min.

 

/TK AC/

Share This Article