Na Záhorí sa budú konať ME žien do 19 rokov!

Majstovstvá Európy žien do 19 rokov, ktoré sa budú hrať na Slovensku, sú predo dvermi. Senica bude jedno z miest, v ktorom sa uskutoční ME žien do 19 rokov. Mesto patrí pod Trnavský kraj, žije v ňom okolo 30 000 obyvateľov na rozlohe 50,32 km4.

ŠTADIÓN V SENICI

Nachádza sa na Sadovej ulici 639/22, otvorili ho v októbri 1962. Je zrekonštruovaný, má kapacitu 5070 miest, väčšina je krytá, v priestoroch areálu je 100 parkovacích miest pre osobné autá.

ME ŽIEN 19

Očakáva sa, že ženský futbal neostane na Záhorí bez odozvy. „Už na gymnáziu som dral lavice s našimi súčasnými reprezentantkami Majkou Korenčiovou či Veronikou Klechovou a nielen ony dve, ale aj ďalšie futbalistky, ktoré som mal možnosť vidieť hrať, sú dôkazom, že ženský futbal má u nás svoju kvalitu. Možno v našom prostredí nie je taký populárny, ale som presvedčený, že aj vďaka tomuto turnaju povedomie o ňom porastie , zvýši sa jeho popularita a zabojuje o väčšiu pozornosť,“ povedal Filip Holec, hovorca senického FK. ”Je pre nás cťou a zároveň zodpovednosťou podieľať sa na organizovaní tohto podujatia. Sme radi, že na našom štadióne privítame účastníkov európskeho turnaja, náš domovský stánok je veľmi útulný, moderný a zaslúži si pozornosť ako hostiteľ vážnej medzinárodnej akcie, veď spĺňa náročné kritéria UEFA. Je to tiež skvelá možnosť propagácie klubu aj mesta.“

Share This Article