Najlepší šachisti z ôsmych krajín sveta bojovali v Skalici!

Najlepší šachisti z ôsmych krajín sveta sa zišli posledný augustový týždeň v Skalici. Mesto bolo dejiskom 1. ročníka medzinárodného šachového turnaja FIDE CHESS OPEN SKALICA. Pre niektorých hráčov išlo o generálku na blížiace sa Majstrovstvá sveta v šachu. „Celý týždeň na Hoteli sv. Ludmila prebiehal veľký šachový medzinárodný turnaj. Mali sme takmer 100 hráčov z 8 krajín sveta“ povedal riaditeľ svetového turnaja Milan Roman

šach1

Vo voľnom čase, v ktorom hráči nehrali šach mali možnosť spoznávať mesto. Plavili sa po Baťovom kanáli, poprechádzali sa po pamiatkach mesta, pozreli sa na tvorbu trdelníka či degustovali domáce víno. „Samozrejme sme museli niečo ponúknuť naviac a veríme, že sa to súťažiacim veľmi páčilo. Srdečne ďakujem firmám, ktoré tento turnaj podporili. “ dodáva Milan Roman, organizátor turnaja.

Viťazom turnaja o pohár firmy Schaeffler sa stal Denis Petkevich z Ruska pred slovenským hráčom Igorom Skrekom a Alexandrom Ivanovom z Ruska. V hlavnom turnaji zvítazil Mikhail Demidov z Ruska pred českým medzinárodným majstrom Jakubom Pulpánom a najmladším slovenským veľmajstrom Jergušom Pecháčom.
šachfoto2
Víťaz Mikhail Demidov v Skalici splnil podmienky na udelenie titulu veľmajstra a priamo na vyhodnotení dostal certifikát, ktorý ho oprávňuje už navždy používať tento titul. “V Skalici sa nám zrodil prvý veľmajster. Som si istý, že o Mikhailovi Demidovovi aj ostatných medailistoch budeme ešte veľa počuť a verím, že Mikhail ešte do Skalice príde. Tým, že tu získal titul veľmajstra, sa mu Skalica navždy zapísala do pamäti a myslím, že aj do srdca. Skalica sa nielen týmto definitívne dostala na mapu šachového sveta a ja už teraz premýšľam ako vylepším budúci ročník”, zhodnotil riaditeľ svetového turnaja Milan Roman.
 69654687_2472426412976223_6960083778358214656_n
Ďakujeme partnerom turnaja Energy Group, Hotel Svata Ludmila, SPP, Schaeffler Skalica, Protherm Production, Vaillant Group Slovakia s.r.o., Cora Geo, O2 Business Services, Cukranka, MCarter, ProZáhorí, Záhorák a ďalším.

 

Share This Article