Najlepšie halušky v regióne majú na Skalickej kolibe

Písal sa rok 2007 a v rekreačnej oblasti Zlatnícka dolina, pár kilometrov od kráľovského mesta Skalica vyrástla nová koliba. Nie je však postavená v štýle slovenských dreveníc, táto pripomína americký zrub. Za posledné roky sa Skalická koliba stala neoddeliteľnou súčasťou gastronómie a cestovného ruchu v regióne.

Na počiatku sa reštaurácia venovala najmä zabezpečeniu stravovania pre neďaleké roľnícke družstvo. Taktiež bola k dispozícii možnosť ubytovania, ktorá je už v dnešnej dobe vyhradená pre personál. V dnešnej dobe už ponuku obedových menu neponúka práve naopak – venuje sa príprave kvalitných jedál z čerstvých surovín od lokálnych dodávateľov.

koliba_3
V príjemnom prostredí hôr, na úpätí Bielych Karpát Vám reštaurácia ponúka chutné špeciality z diviny, bravčového, hydinového a jahňacieho mäsa, špeciality pripravované na grile, no samozrejme nechýbajú ani špeciality zo slovenskej kuchyne, vrátane pravých bryndzových halušiek, ktoré sú v regióne jasným lídrom. Výhodou receptúry týchto halušiek je aj bryndza, ktorá je priamo vytváraná na neďalekom Skalickom salaši. Medzi ďalšie významné domáce produkty je Skalický rubín, ktorý sa nedávno zapísal medzi najvýznamnejšie vína v Európe. Obľúbenou objednávkou, ako nám prezradilo vedenie koliby je pečené prasiatko či veľká zabíjačková doska až pre 20 osôb.

koliba_1
Vedenie reštaurácie si pravidelne dáva záležať na úprave interiéru aj exteriéru. V lete sa príjemne sedí na krytej terase, ktorá má kapacitu 40 osôb s výhľadom na okolitú prírodu. Rodičia z nej môžu sledovať svoje ratolesti hrajúce sa na dobre vybavenom detskom ihrisku.

Spoza koliby je udržiavaná záhrada s grilom a jazierkom. Tá spolu s priestranným interiérom reštaurácie robí zo Skalickej koliby vhodné miesto na konanie sa firemných akcií alebo rodinných osláv.

Interiér koliby, v ktorom dominuje veľké otvorené ohnisko typické pre Slovenské drevenice, je zariadený pomerne striedmo. Na rozdiel od mnohých iných podobných reštaurácií na Slovensku nepôsobí ako skladisko všakovakých predmetov nájdených na povalách dedinských chalúp. Zútulňujú ho drobné dekorácie, živé kvety, záclonky na oknách či jednoduché obrusy na masívnych stoloch.

koliba_2

V roku 2016 sa Skalická koliba odčlenila svojim logom od sesterskej Poľovníckej reštaurácie v neďalekých Gbeloch. Chceli totiž aby logo nepredstavovalo ponuku reštaurácie, ale priestor, v ktorom sa reštaurácia nachádza. Ponuku jedál a špeciálných ponúk prezentujú na svojom facebookovom a instagramovou účte.

Share This Article