Novoročná kvapka krvi v Senici

Potreba krvi je veľká. Približne 180 000 transfúznych jednotiek červených krviniek sa každoročne spotrebuje iba na Slovensku. Aj preto Slovenský červený kríž, ÚZS Senica zorganizovala ďalší zo série mobilných odberov krvi v stredu 27.1.2016 v spolupráci s Národnou transfúznou službou  Trnava v Dennom centre v Senici. Už tradične bol zo strany obyvateľov Senice a blízkeho okolia záujem.

IMG_1068 (1)

Medzi desiatkami darcov sme našli aj senického mestského poslanca Filipa Lackoviča. A ako nám potvrdil, nebol tu prvýkrát. „Krv darujem pravidelne už od roku 2009. A keďže je to dar, mám dobrý pocit z toho, že som niekomu pomohol, alebo snáď aj spoluzachránil život. Okrem toho je to vraj zdravé J Darcov je však stále nedostatok a preto ma veľmi teší, že aj dnes tu bolo niekoľko ľudí, ktorí darovali po prvýkrát. Verím, že ich táto činnosť neopustí.“

Darovanie krvi je skutočným „darom života“, ktorý zdravý jedinec môže poskytnúť ľuďom chorým a po úrazoch. Je to veľmi prospešný, bezpečný a jednoduchý humánny krok.

Share This Article