Novým riaditeľom 1. hokejovej ligy sa stal Miroslav Lipovský

V druhej najvyššej slovenskej hokejovej súťaži prišlo k zmene na poste prezidenta. Novým šéfom Združenia oddielov a klubov (ZOK) 1. hokejovej ligy sa stal Miroslav Lipovský. 41-ročný funkcionár nahradil doterajšieho prezidenta Róberta Ľuptáka, ktorý koncom mája na stretnutí zástupcov 1. hokejovej ligy zo svojho postu odstúpil.

0887F30D-C679-4E89-B524-16C4F24FF240
Prvý krok: baráž
Lipovský pôsobí v posledných rokoch ako generálny manažér HK Skalica, väčšinu hráčskej kariéry strávil ako brankár v Skalici – v drese Žiliny vychytal v sezóne 2005/06 majstrovský titul. „Ako zástupca klubu som vždy pripomienkoval veci tak, aby boli z našej strany výhodné. Teraz cítim ten tlak od klubov ja,“ uviedol Lipovský. Priznáva, že v prvých dňoch vo funkcii sa oboznamuje s tým, čo všetko zahŕňa pozícia prezidenta 1. hokejovej ligy. Stihol však už zaznamenať prvý významný krok. „Včera sme uskutočnili pre nás dôležitú dohodu. So zástupcami Tipsport ligy sme podpísali zmluvu o baráži,“ skonštatoval Lipovský. Po novom tak už nebudeme svedkami náročnej 12-zápasov trvajúcej baráže kvarteta klubov (dvoch najhorších v Tipsport lige a dvoch najlepších z 1. ligy). Od sezóny 2018/19 sa odohrá len série medzi víťazom 1. ligy a posledným mužstvom po základnej časti najvyššej súťaže. „Našim cieľom bolo síce dosiahnuť pre víťaza priamy postup. To sa žiaľ nepodarilo. Ale našli sme prijateľný kompromis pre všetky strany,“ vysvetľuje nový prezident 1. ligy.
Chce zlepšiť podmienky
V týchto dňoch prebiehajú aj rokovania medzi ZOK 1. hokejovej ligy a Slovenským zväzom ľadového hokeja o podpise novej zmluvy. „Teraz je pre nás prvoradé zabezpečiť pre kluby čo najlepšie podmienky. Dúfam, že sa v tejto otázke čoskoro posunieme ďalej,“ hovorí Lipovský. Pri otázke o dlhodobých cieľoch, ktoré by chcel zo svojej novej funkcie dosiahnuť bývalý brankár a odchovanec skalického hokeja dosiahnuť, nezaváhal: „Chcel by som dosiahnuť pre víťaza 1. ligy priamy postup do najvyššej súťaže. Lebo aj histórie ukazuje, že kluby, ktoré sa dostali v posledných rokoch do Tipsport ligy, sa v súťaži dokázali etablovať a zohrávajú v nej dôstojnú úlohu,“ dodal nový prezident.

 

zdroj: hockeyslovakia.sk, HK Skalica

Share This Article