O korunu kráľa hokejbalových líg sa na Záhorí pobije dvanásťčlenná elita z celej republiky

V dňoch 30. a 31. januára 2016 sa v gajarskej Aréne 71 zíde hokejbalová elita regiónov z celého Slovenska. Čaká nás totiž už štvrté pokračovanie prestížneho Víkendu hokejbalových šampiónov.

Vlaňajšia desaťčlenná štartovacia súpiska sa v štvrtom pokračovaní rozšírila na dvanásť mužstiev. Zástupcu nájdeme naozaj z každého kúta Slovenska od západu až po východ.

„Záujem mužstiev nás veľmi teší a zároveň zaväzuje. Chceme pripraviť ešte lepší turnaj ako to bolo vlani. Zoznam účastníkov napovedá, že nás čaká víkend plný kvalitného hokejbalu a pre všetkých návštevníkov sa budeme snažiť pripraviť čo najlepšie športové i technické podmienky,“ vraví jeden zo spoluorganizátorov Ján Ivančík.

V Gajaroch sa pobijú dvanásti zástupcovia desiatich líg o titul kráľa regionálnych líg, ale zároveň aj o zvýšenie prestíže svojej domácej súťaže. Za Západoslovenskú hokejbalovú ligu nastúpi aktuálny víťaz Víkendu hokejbalových šampiónov Farma Petržalka a Iepurii Devínska Nová Ves. Do Skalice sa pokúsia trofej navrátiť Havana Team a Indiáni Skalica. Za Žilinu nastúpi Dandy Group, farby Liptákov budú hájiť Funky Monkeys. Zo Senca pricestujú na Záhorie Team Sharks, no zástupcovia nebudú chýbať ani z východu. Z Vranova to bude tím Zone Code a z Prešova HBC Paluto Luky Sport. Zástupcu bude mať aj liga z Veľkého Krtíša v podobe ŠK 3M Modrý Kameň, Nitru i Vráble budú zastupovať Fans Nitra, Stredoslováci nájdu svojho zástupcu v tíme Bukovinka Zvolen.

Pre účastníkov a návštevníkov je pripravený aj bohatý sprievodný program. Okrem hlavného chodu vo forme kvalitného hokejbalu bude v reštaurácii pri hale možnosť hrania hier na konzole Xbox, streľby na bránku v hale, v sobotu je pripravená aj súťaž s prekvapením pre všetkých zúčastnených a v spolupráci s partnermi podujatia i bohaté ceny pre víťazov. Celý turnaj bude štatisticky neustále aktualizovaný na TOPhbl.sk, kde bude každý gól, trest i prerušenie hry zaznamenané priamo v okamihu, keď sa stane.

Share This Article