O post primátora Skalice zabojuje aj súčasný viceprimátor Milan Roman

Hoci má Skalica veľa krásnych miest, na ohlásenie kandidatúry na post primátora si súčasný viceprimátor Milan Roman zvolil netradičné miesto. Svoje plány a víziu Skalice predstavil na mieste, kde by mala podľa Romana stáť nová multifunkčná hala a krytá plaváreň. Nezávislého kandidáta na primátora Skalice podporujú aj politické strany a kandidáti na mestských poslancov. 

prozahori

Dlho očakávané ohlásenie kandidatúry súčasného viceprimátora Milana Romana sa konalo na mieste, ktoré nepatrí v Skalici medzi pohľadnicové. „Tento priestor je v našom meste veľkou témou a pre mňa výzvou, ktorú chcem počas nasledujúcich rokov riešiť. Do roka by tu mala stáť nová multifunkčná hala, ktorá bude spĺňať všetky potrebné rozmerové kritériá moderného stánku pre našich športovcov,“ vysvetlil výber miesta Milan Roman. Hala však bude aj miestom vhodným na organizovanie väčších kultúrnych podujatí. „Táto lokalita je predmetom diskusií aj kvôli obnove kúpaliska. Ja mám však iný zámer. Som presvedčený, že vhodnejšia než rekonštrukcia kúpaliska, bude výstavba novej krytej plavárne. Bezpochyby zapadne do tohto moderného športového areálu, ktorý tak vznikne,“ povedal Milan Roman. Viceprimátor potvrdil, že pre tento odvážny plán vie nájsť spôsob financovania. Základ by mali tvoriť externé zdroje. „Vybudovať modernú, krytú plaváreň slúžiacu pre športové kluby, individuálnych športovcov, našu mládež, rodiny i seniorov má význam. Pre mesto i obyvateľov bude určite prínosom,“ hovorí Roman. 

Milan Roman zároveň predstavil aj ďalšiu zo svojich programových priorít. Je ňou Karta Skaličana. „Každému, kto má v našom meste trvalý pobyt, poskytne Karta Skaličana rôzne výhody a zľavy. Majitelia karty budú mať napríklad zľavu na parkovné v meste alebo pri nemocnici, na vstupné na podujatia organizované mestom či športové podujatia,“ hovorí Roman. Skaličania by s touto kartou mali mať zľavu aj na verejné korčuľovanie či kúpalisko. Seniorom a žiakom prinesie zľavu na stravovanie. Do programu by sa mohli zapojiť skalické firmy, ktoré by obyvateľom ponúkli rôzne výhody a zľavy. 

Milan Roman sa uchádza o post primátora ako nezávislý kandidát, ale v kandidatúre ho podporujú aj politické strany SDKÚ – DS – slovenská demokratická a kresťanská únia – demokratická strana, Občianska konzervatívna strana, Starostovia a nezávislí kandidáti, Kresťanskodemokratické hnutie  a aktuálne 17 kandidátov na poslancov v Skalici. O

Share This Article