Obaly Grafobalu medzi najlepšími vo svete

   

GRAFOBAL, akciová spoločnosť, Skalica (Grafobal) získal za svoj tuzemský výrobok – darčekový luxusný obal na „šampanské“ – najvyššie možné ocenenie pre obaly vo svete: WorldStar Award for Packaging 2014 (WorldStar).

Ocenenie WorldStar pre Grafobal prevzali generálny riaditeľ Ing. Marián Kožíšek, MBA a Vladimír Syč-Milý, majiteľ spoločnosti SMI, pre ktorú Grafobal ocenený obal vyrobil. Slávnostný akt sa uskutočnil 13. mája 2014 v nemeckom Düsseldorfe ako súčasť medzinárodného veľtrhu Interpack. Najnovšie ocenenia WorldStar odovzdával prezident WPO (World Packaging Organization) Thomas Schneider.

Darčekový luxusný obal „Champagne“ je unikátny  konštrukciou, ktorá umožňuje  neobvykle veľký priestor na prezentáciu  produktu – šumivého vína. Zároveň obal poskytuje prekvapivo vysokú bezpečnosť a stabilnú ochranu, na čom majú značný podiel dômyselne a citlivo zabudované fixačné vložky. Harmonicky zladená grafika a použité najnovšie technológie pri aplikácii 3D UV lakov spolu vytvárajú  zaujímavý vizuálny a aj pocitový hmatový vnem, ktorý umocňuje výnimočnosť tohto obalu.

Vlani bol obal „Champagne“ vyhodnotený medzi najlepšími v medzinárodnej súťaži obalovej asociácie SYBA (s označením Obal roku 2013). Vďaka tomu sa mohol uchádzať aj o najvyššie ocenenie pre obaly WorldStar. Následne odborná komisia WPO v Barcelone posudzovala 250 najlepších obalov z 35 krajín. Luxusnému obalu Grafobalu „Champagne“, ako jedinému slovenskému výrobku, pridelila pečať najvyššej svetovej kvality: titul  „WorldStar for Packaging 2014“.

Obaly z produkcie skalického Grafobalu boli ocenené titulom  WorldStar už aj v minulosti, kedy sa presadil v tejto prestížnej obaliarskej súťaži aj obal  RADMILLA, višne a slivky v čokoláde (2010), Luxusný obal na pralinky ILLUI (2010), Obal Detská vianočná kolekcia (2009), Obal na karafu (2006), Exkluzívny obal na víno Pálava (2005) či  Obal na brandy (2003). Inovačný potenciál spoločnosti Grafobal potvrdzujú aj mnohé ďalšie ocenenia z prestížnych domácich, či zahraničných súťaží producentov obalov.

 

Za správnosť: Ing. Marián Kožíšek, MBA

generálny riaditeľ a predseda predstavenstva GRAFOBAL, a. s., Skalica

 

 

 

 

 

Share This Article