Po decembrovej zmene grafikonu autobusov v Senici, kedy na trase Senica – Myjava došlo k zmene prepravcu zo SAD Trenčín na Arriva Trnava, došlo aj k presmerovaniu všetkých spojov výlučne cez Sotinu. Obyvatelia mestskej časti Kunov tak prišli o viaceré dopoludňajšie spoje premávajúce cez centrum ich časti.
Miestni poukazujú najmä na zhoršenú dostupnosť lekárskej starostlivosti a služieb pre starších občanov i rodiny s deťmi. V interpelácii na mestskom zastupiteľstve požiadali vedenie mesta, aby rokovalo s dopravcom a vyšším územným celkom o možnosti opätovného zavedenia niektorých spojov cez Kunov.
Arriva reagovala, že trasovanie spojov určuje Trnavský samosprávny kraj a nie samotný dopravca. Ako možné riešenie navrhli zapracovanie požiadaviek do linky 205 404, ktorá by mohla obsluhovať Kunov v požadovaných časoch, ak by o to Senica oficiálne požiadala kraj.
Primátor mesta Senica už so zástupcami dopravcu rokoval. Podľa vyjadrenia mesta deti z Kunova majú pri prestupe na autobusovej stanici minimálne čakanie a sú zavedené aj prestupné lístky. Vedenie mesta sa situáciou naďalej zaoberá a hľadá kompromisné riešenie pre všetky strany.
Zdroj: https://senica.sk/clanok/chybajuce-spoje-v-kunove-po-zmene-grafikonu-autobusov


