Otváranie plavebnej sezóny na Baťovom kanáli lámalo rekordy!

Už po 11. krát sa 1. mája naplnil prístav Skalica na Baťovom kanáli do prasknutia. Stovky Skaličanov si našlo cestu za dobrou zábavou, ktorá je už roky na otváraní sezóny tradíciou. Organizátori podujatia si pre návštevníkov pripravili vynovený areál s prvomájovými trhami.

IMG_0539

Na hlavnom pódiu sa deťom predstavili Šašo Fifo, žiaci ZUŠ Šaštín-Stráže a ZUŠ Gbely, Klára Kudláčová s Markom Zavadilom. Podvečer patril hudobným skupinám Black Company a Sto Korun. Pre návštevníkov bola pripravená aj bohatá tombola.

Pre deti bola pripravená pirátska cesta, na ktorej mohli pomocou námorníkov vylúštiť tajničku, za ktorú dostali v cieli odmenu. Cesty sa zúčastnilo stovky detí. Ostrovčeky kanála patrili čajovni , vodnému zorbingu a chill out zóne, v ktorej nechýbala dobrá hudba, o ktorú sa celú dobu staral DJ N.Y.X.

Akcia v tomtom roku prekonala niekoľko rekordov. Oproti minulému ročníku sa na Baťovom kanále zišlo viac ako 2500 návštevníkov. ”Som rada, že sa akcia teší každoročne toľkej návštevnosti, a tento rok až rekordnej, za čo patrí veľka vďaka šikovným organizátorom. Osobne ma potešilo vidieť v prístave stovky deti, ktoré si tento deň užili”, zhodnotila akciu riaditeľka Skalického prístavu – Martina Wágner.

Organizátori podujatia ďakujú všetkým návštevníkom a tešia sa na Vás počas letných akcií v Skalickom prístave.

Share This Article