Peter Bič Project: Netreba brať všetko tak vážne

 

 

Slovenská skupina Peter Bič Project prerazila tanečným singlom Hey Now, ktorým doslova dobili slovenské ale i zahraničné rádiá. Pesnička sa stretla s pozitívnym ohlasom nielen u poslucháčov, ale aj kritikov. Spomínaný hit nájdete na albume Say it loud spolu s ďalšími 11 pesničkami. Skupinu si mohli diváci užiť aj v Skalici, kde mali vystúpenie a pri tejto príležitosti nám odpovedali na pár otázok.

1. Tento rok sme mali možnosť vás opäť vidieť vystupovať na Záhorí, konkrétne v Skalici. Keď sa vám povie Skalica alebo Záhorie,  čo vás ako prvé napadne?
Áno, hrali sme v kultúrnom dome v Skalici. Je to fajn mesto, priateľské publikum a fanúšikovia nás tu vždy milo prekvapia. V súvislosti so Skalicou nás napadá trdelník :-). Do Skalice radi chodíme, aj keď je to ďaleko z Košíc, vždy sú tu skvelé akcie, ktoré za to stoja.

2. Ste pomerne mladá skupina, ale už máte za sebou veľa úspechov či už na Slovensku alebo v zahraničí. Máte nejaký recept, ako v krátkom čase preraziť a mať úspech?
Áno, receptom je tvrdé práca:-). Musíte veriť v to, čo robíte a veriť aj ľuďom s ktorými spolupracujete. A samozrejme nebrať všetko tak vážne.

3. Spievate po anglicky, čo vás k tomuto rozhodnutiu viedlo?
Máme piesne aj v slovenčine a hráme ich na našich koncertoch. Angličtina je nám blízka, počúvali sme ju, vyrastali sme na nej a v neposlednom rade čínština nám nešla 🙂

4. O pár mesiacov je tu leto a s ním sú spojené hudobné festivaly. Viete nám už teraz prezradiť, na ktorých budete účinkovať a kde vás budeme môcť vidieť ?
Leto je už plné plánov, objavíme sa na Topfeste a veľa regionálnych festivaloch po Slovensku a Čechách. Špeciálne sa tešíme na naše koncerty v zahraničí.


5. Určite stále skladáte nové piesne pre poslucháčov. Môžte nám prezradiť, na čo nové sa môžu z vašej tvorivej dielne tešiť?
V súčasnosti máme vydaný nový singel a klip Dont wanna be just friends, ktorý je vyznaním lásky medzi Dáškou – speváčkou a Matúšom – našim klávesákom. Pomaly už pripravujeme ďalší nový singel a veľa práce nám zaberá príprava na jesenné turné.

6. Čo by ste odkázali našim čitateľom mesačníka ProZáhorí?
Nech sú hrdí na to, že sú Záhoráci.  Máme ich radi a tešíme sa na ďalšie stretnutie s nimi.
Ďakujeme za rozhovor.
Share This Article