Podujatie na pomoc deťom s autizmom dopadlo na výbornú

V pondelok 31. marca sa uskutočnilo v Hoteli Patriot Skalica veľmi milé popoludnie s odkazom pomôcť deťom s autizmom.  Nadácia Linaje spolu s rodičmi týchto detí  a samotných detí vydali knihu „Rozprávky z ôsmeho svetadielu“, ktorá slúži ako prostriedok získavania finančnej podpory pre budovanie autistického centra v Bórovej pri Trnave. O interaktívne čítanie knihy sa postarali Bibiána Ondrejková a Zuzana Vačková, ktoré sú členkami nadácie. Pre deti bol pripravený bohatý program – maľovanie na tvár, tvorivé dielničky, minidiskotéka, tanečné vystúpenie detí, nafukovanie balónikov a zábavné hudobné predstavenie pre deti – MIA. Po bohatom programe sa uskutočnila autogramiáda knihy.

Celá akcia sa uskutočnila vďaka podpore Hotela Patriot, ZUŠ Holíč, OZ Kvarteto Skalica, OZ ProZáhorí.sk a p. Milana Romana, OcÚ Radošovce, OcÚ Dubovce, OcÚ Mokrý Háj, OcÚ Vrádište, O2, neformálnej skupiny Aktívne mamičky Radošovce a p. Volka.

Ak chcete aj vy vyjadriť podporu autistom a ich blízkym, oblečte si 2. apríla niečo modré, ako prejav úcty k tejto vývinovej poruche.  2. apríl  bol prijatý ako Svetový deň povedomia o autizme a práve modrá farba je symbolom komunikácie.

 

 

 

 

Share This Article