Policajná vyšetrovateľka v Skalici obvinila novinárku, ktorá sa vydávala za policajtku

Policajná vyšetrovateľka v Skalici obvinila v piatok (12.4.) novinárku z prečinu poškodzovania cudzích práv a porušovania domovej slobody. Redaktorka celoslovenského denníka je obvinená z toho, že sa vydávala za policajnú vyšetrovateľku.

Deň po dopravnej  nehode, s cieľom získať informácie a fotografie príbuzných a páchateľa dopravnej nehody, sa ľstivým spôsobom dostala do ich domu. Po tom, čo príbuzná otvorila bránu, novinárka stojaca vonku sa jej predstavila ako policajtka vyšetrujúca dopravnú nehodu. Keď príbuzná uviedla, že už vypovedala pred vyšetrovateľom, redaktorka argumentovala, že vyšetrovanie vykonáva viac nezávislých vyšetrovateľov a je potrebné spracovať nezávislý posudok. Keďže poškodená chcela spolupracovať s políciou, v domnienke, že skutočne ide o policajtku, vpustila novinárku do domu. Tá sa postupne pýtala na okolnosti dopravnej nehody, ktorú spôsobil jej manžel, poškodená jej umožnila nafotiť si detaily zranení na tvári a tiež fotografiu jej manžela. Na druhý deň vyšiel v celoslovenskom denníku  článok, pričom zo zverejneného textu a fotografií žena pochopila, že ju nenavštívila policajtka, ale redaktorka podpísaná pod článkom. Poškodená žena uviedla, že ak by sa predstavila ako novinárka, žiaden rozhovor a fotky by jej neposkytla.

Novinárka svojim konaním spôsobila vážnu ujmu na právach poškodenej.  V prípade uznania viny hrozí obvinenej novinárke za prečin poškodzovania cudzích práv, tým, že sa vydávala za verejného činiteľa a za prečin porušovania domovej slobody závažnejším spôsobom konania až päťročné väzenie.

 

 

 

TAGGED:
Share This Article