Polícia praje všetkým občanom pokojné a najmä bezpečné sviatky

Počas Sviatku všetkých svätých a Pamiatky zosnulých budú policajti  vo zvýšenej miere dohliadať nad bezpečnosťou a plynulosťou cestnej premávky. V tomto období sa na cesty vydáva viac motoristov a z garáží vyťahujú svoje autá aj tzv. víkendoví vodiči. Preto treba byť ohľaduplní aj voči menej skúseným vodičom.  Polícia bude riadiť a usmerňovať najmä premávku na parkoviskách a príjazdových komunikáciách k cintorínom a tiež na  hlavných cestných ťahoch. Pozornosť budú policajti venovať najmä disciplíne a ohľaduplnosti účastníkov cestnej premávky, najmä vodičov motorových vozidiel voči chodcom v blízkosti cintorínov. Polícia žiada vodičov, aby boli ohľaduplní, riadili sa pokynmi policajtov a najmä, aby neparkovali tak, že znemožnia prejazd iným vozidlám.

Pripomíname občanom, že zlodejom nie je sväté ani toto pietne obdobie. I keď bude v blízkosti cintorínov zvýšený počet policajtov, netreba dať zlodejom príležitosť. Odporúčame auto po opustení dôkladne zamknúť a zobrať si z neho všetky cenné veci, doklady a podobne. Nenechávajme v zaparkovaných autách nič, čo by mohlo prilákať pozornosť zlodejov. Taktiež upozorňujeme návštevníkov cintorínov, aby príručné tašky a kabelky s osobnými vecami neodkladali na hroby a nenechávali ich bez dozoru. Zlodej dokáže na krádež využiť čo i len niekoľkosekundovú nepozornosť.

Polícia pripomína najmä chodcom a cyklistom, aby nezabúdali na svoju bezpečnosť na cestách. V týchto dňoch sa veľmi rýchlo stmieva a nesvetlený cyklista alebo chodec na ceste bez reflexných prvkov je veľkým nebezpečenstvom.  Použitie svetlého oblečenia a reflexných prvkov môže v sekunde zachrániť život. Za zníženej viditeľnosti by chodci a cyklisti mali mať neustále na pamäti, že ich musí byť dobre vidieť. Dbajte preto na zásadu  VIDIEŤ A BYŤ VIDENÝ!

Polícia praje všetkým občanom pokojné a najmä bezpečné sviatky.

 

Share This Article