PRÍĎTE PODAŤ POMOCNÚ RUKU!

Slovenský Červený kríž túto jeseň pripravil už 18. ročník celoslovenskej kampane Študentská kvapka krvi. Príďte počas piatich týždňov od 15.10.2012 do 16.11.2012 aj Vy darovať krv a podať tak symbolicky pomocnú ruku! Viac informácií nájdete na www.redcorss.sk.
Heslom tohtoročnej Študentskej kvapky, ktorá slávnostne odštartovala 15. októbra 2012 o 8:00 hod. v Študentskom domove Ľ. Štúra v Bratislave, je „Podaj pomocnú ruku“. Tvárami kampane sú tentoraz mladí slovenskí herci Dominika Zeleníková a Jakub Lorencovič. Samotné odbery, ale aj ďalšie sprievodné akcie, ako náborové workshopy či simulované odbery krvi, budú prebiehať vo všetkých väčších mestách, ale aj v mnohých menších slovenských obciach.

Slovenský Červený kríž však nezabúda ani na samotných darcov a vďaka pomoci sponzorov myslí na ich vlastné zdravie, pričom najdôležitejší je pitný režim. Aj preto ho tým, ktorí venujú to navzácnejšie, čo majú, už piaty rok za sebou bude zadarmo zabezpečovať pramenitá voda Lucka, ktorá takto venovala už 100 000 fliaš.

Študentská kvapka krvi je druhou najväčšou kampaňou, ktorú organizuje Slovenský Červený kríž v spolupráci s Národnou transfúznou službou SR a hematologicko-transfúznymi oddeleniami nemocníc. Má celoslovenskú pôsobnosť s dosahom najmä na školy, ale aj firmy a organizácie. Cieľom Kvapky je motivovať najmä mladých ľudí, aby chodili darovať krv pravidelne a pomohli tak zabezpečiť dostatok krvi v našom zdravotníctve. Darovať krv a podať tak symbolicky pomocnú ruku však môže prísť ktokoľvek, nielen študenti, ale tiež Vy!

TAGGED:
Share This Article