Protidrogová akcia v Malackách: zatkli profesionálneho vojaka!

Protidrogová jednotka Národnej kriminálnej agentúry a malackí policajti zasahovali v utorok v Malackách. Pri akcii zaistili 300 dávok kokaínu, 114 dávok pervitínu a 1280 eur. Medzi zadržanými je aj príslušník ozbrojených síl.
Informoval o tom hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka. „Slovenskí konzumenti drog majú stále najväčší záujem o marihuanu a pervitín. No nezaostáva ani kokaín. Pri jeho dovoze spolupracujú s dílermi z Rakúska a Maďarska predovšetkým páchatelia z Bratislavského kraja. Dôvod je jednoduchý. Otvorené hranice a kúpyschopnosť osôb z okolitých štátov,“ uviedol Slivka.

V minulom roku polícia riešila 638 prípadov súvisiacich s pervitínom, ktorého zaistili viac ako štyri kilogramy. „Riešili sme tiež 1153 prípadov súvisiacich s marihuanou, ktorej sme zaistili takmer 150 kilogramov. V rukách kriminalistických expertov skončilo aj 31 rastlín konope,“ doplnil. Heroín je podľa polície na ústupe (400 gramov). „Záujem o užívanie anabolík však narastá,“ uviedol. Na medzinárodnej drogovej scéne je Slovensko tranzitnou krajinou. „Ako príklad možno uviesť opäť kokaín. Ten sa na území Slovenska nevyrába, ale Slovensko nie je primárne ani jeho cieľovou destináciou. Páchatelia drogovej trestnej činnosti však na jeho dovoz z Južnej Ameriky do Európy neraz využívajú bratislavské letisko,“ vysvetlil.

Na slovenskej drogovej scéne má podľa Slivku osobitné postavenie Bratislavský kraj, a to najmä Bratislava. „Je to fenomén každého hlavného mesta ktorejkoľvek krajiny na svete. Dôvodom je ekonomická sila a kúpyschopnosť obyvateľov. Ale aj vysoká miera anonymity a výhodná geografická poloha Bratislavského kraja. Hraničí totiž s Českou republikou, Rakúskom a Maďarskom,“ zdôvodnil Slivka.

zdroj:cas.sk

 

Share This Article