Púť motorkárov v Bazilike

V poslednú júnovú sobotu (29. 6. 2013) sa uskutočnila už 5. Púť motorkárov v Bazilike Sedembolestnej Panny Márie v Šaštíne. Akcia sa stáva z roka na rok populárnejšou a počet jej účastníkov z roka na rok narastá. Don Jozef Zachar, ktorý pripravoval tieto púte od ich začiatku, si dal tú námahu a motorky spočítal. Narátal ich až 170. Vyjadril však neskromnú nádej, aby ich na ďalšom ročníku bolo vyše 200. On sám sa s motorkármi rozlúčil, nakoľko z našej farnosti odchádza. Topoľčany však nie sú až tak ďaleko, aby na ďalší 6. ročník nemohol prísť ako hosť. A možno ho aj cestou niekto zvezie.

Púť motorkárov začala slávnostnou svätou omšou za živých i zosnulých motorkárov o 12.30 hodine. Omšu celebroval kňaz Ondrej Gašica spoločne s Jánom Dorotčinom a Ľudovítom Baňovičom, ktorý pôsobil v našej farnosti v roku 1999 ako kaplán. Na záver omše poprosil o slovo jeden z motorkárov – organizátorov. Zaspomínal na vznik tejto púte, na zážitky z ciest, ale zdôraznil aj potrebu porozumenia motorkárom v ich rodinách. Pred Bazilikou pokračovala slávnosť posvätením samotných motoriek na sezónu 2013. Nasledovalo spoločné fotografovanie a potom už len rozchod na všetky svetové strany.

Život sa vraj nemeria počtom nádychov a výdychov, ale počtom chvíľ, ktoré nám vyrazili dych. Takýchto chvíľ zažijú motorkári na svojich cestách určite veľa. Je krásne, že sa ich cesty dokážu raz do roky spojiť a takto zase vyrazia dych nám ostatným, ktorí sa sem prídeme pozrieť a spolu s nimi pomodliť.

Veľa šťastných kilometrov a o rok dovidenia!

Ľudmila Machová

Share This Article