ROZHOVOR: Captain Jack sa teší na Slovenské pivo!

Už len necelé tri týždne zostávajú do otvorenia brán ďalšieho ročníka najväčšieho česko-slovenského multižánrového open air festivalu Cibula Fest 2017. Jednou z jeho najväčších hviezd počas 3 festivalových dní od 20. do 22. júla na holíčskom letisku bude legendárna formácia Captain Jack, ktorá v deväťdesiatych rokoch valcovala svetové hitparády a jej hity dodnes nezostarli. Frontman tejto eurodancovej kapely Bruce Lacy prezradil, na čo sa na Slovensku teší najviac.

 

captain-jack

Mohli ste predstaviť členov svojho živého projektu? A povedzte nám niečo viac o vašom mieste účinkovania na Slovensku.

Najprv sa chcem poďakovať za pozvanie mňa a mojej kapely do Holíča. Sme veľmi radi, že môžeme byť súčasťou Cibula Festu 2017! Žijem co Frankeneck /Nemecko, nedaľeko mesta Kaiserslautern/. Moja vokalistka Michelle Stanley žije v Mannheime. Naše štúdio má sídlo vo Wiesbadene, je to veľmi blázko k letisku vo Frankfurte. Ja som začal spievať ako Captain Jack v roku 2006, krátko po smrti Franky Gee v roku 2005. Už 10 rokov som frontmenom zoskupenia Captain Jack a je to veľká zábava! Cestujem po celom svete a vraciam ľudí späť do 90. rokov.
Prezdadťe nám niečo viac o projekte Captain Jack.

Zakladateľom a producentom kapitána Jacka je Udo Niebergall z Wiesbadenu. Projekt sa začal v roku 1995 s úžasným úspechom. Udo je zodpovedný za všetky hudobné produkcie a videozáznamy. Všetci spolu sme jedna veľká rodina a rok čo rok zažívame veľa zábavy na koncertoch a turné!
S akými pesničkami sa predstavíte na CIBULA FESTe?

Zahrajeme pôvodné hity Captain Jacka z 90. rokov ako napríklad „Drill Instructor“, „Little Boy“ a “Heyo Captain Jack”. Máme ale aj nové verzie piesní „Soldier Soldier“ a „Give it up“. Špeciálne však pre České a Slovenské publikum zaradíme do repertoáru aj “Together & Forever” nakoľko sme sa dozvedeli, že je na Slovensku veľmi obľúbená.
Hity Captain Jack sú hity z minulosti. Máte nejaké plány do budúcnosti (album, pesničky, videoklipy atď.)

Neustále pracujeme na nových piesňach a videoklipoch. Nie však všetky piesne zverejňujeme na našom youtube. Nájdete tam videoklipy ako napríklad “..” “…” Z dôvodu veľkého návradu 90 rokov teraz cestujeme po celom svete a preto nemáme veľa času pracovať na albume.
Aké sú vaše ďalšie plány?

Už budúci mesiac vydáme náš nový singel „In the Army Now“. Je to podľa mna najsilnejšia skladba akú sme kedy urobili. Je naozaj úžasná a určite Vám ju zahraneme aj na Cibula Feste v Holíči. Pre túto pieseň pripravuejme aj veľkolepý videoklip. Video bude zároveň aj spôsob uznania prvej pieseni “Captain Jack” z roku 1995. Nová armáda Captaina Jacka s 20-tymi vojačkami v sexy maskáčovom oblečení Bude to určite najhorúcejší videoklip tohto leta!


Captain Jack sa predstaví aj na Cibula Fest v Holíči. Je to pre Vás prvá návšteva Slovenska?

Do Holíča sa veľmi teším a som veľmi zvedavý čo ma tam čaká. Nikdy som tam nebol (smiech). V minulom roku sme sa na Slovensku predstavili v Bratislave a Michalovciach. Slovensko ako aj jeho publikum je veľmi úžasné a vytvára skvelú atmosféru.

Aké je Vaše obľúbené pitie a jedlo na turné?

U mňa je to veľmi jednoduché! (smiech) Dajte mi miestne pivo a veľký kurací šalát a som spokojný a šťastný po celý zvyšok dňa.
Veľké skupiny preferujú veľké festivaly (napríklad Sziget, Rock am Ring, Glastonbury a pod.) Čo preferujete vy? Menšie či väčšie akcie a prečo?
Máme radi zmes všetkého. Po veľmi dlhom turné na obrovských festivaloch po celej Európe (ako napríklad Die Mega 90er v Nemecku, We Love The 90s vo Fínsk, Vi som älskar 90-talet V Dánsku, Total Dance Festival v Maďarsku Remember the 90s v Holandsku, I love 90s v Poľsku,…) sa radi venujeme aj akciám v malých kluboch kde sme v bezprostrednej blízkosti našich fanúšikov. Oba druhy akcií majú svoje výhody.


Aké miesto, ktoré ste navštívili je pre Vás najkrajšie?

Som umelec, takže ako u každého umelce je moje najkrajšie miesto na pódiu nech už som v ktoromkoľkvek kúte sveta. Veľmi rád zabávam ľudí. Celý rok precestujem, takže taktiež vidím veľa prekrásnych miest. Rád sa vraciam domov, ale najštastnejší som keď sa cez víkend vždy vraciam na javisko. Je to môj život!
Čo by ste na záver chceli prezradiť našim čitateľom?

Veľmi rád by som pozval čitateľov 22. júla na letisko v Holíči, kde sa uskutoční jedno z najlepších vystúpení Captaina Jacka spolu s mojími pódiovými partnermi Michelle Stanley a Udo Niebergall.
Už sa neviem dočkať mojej návštevy na Slovensku v Holíči! Mier a lásku!

Okrem Captaina Jacka sa fanúšikovia festivalovej zábavy pod holým nebom môžu tešiť aj na desiatky ďalších kapiel a spevákov na štyroch pódiách. Ďalšou zahraničnou kapelou bude melodicmetalová formácia Freedom Call. Českú a slovenskú hudobnú špičku budú zastupovať napríklad Tomáš Klus, Xindl X, Iné Kafe, Polemic, Horkýže Slíže, Walda Gang, Dymytry, DJ EKG, DJ Milan Lieskovský, ale aj čerství držitelia hudobných cien Anděl – speváčka Lenny a kapela Jelen a desiatky ďalších na štyroch pódiách.

Vstupenky je možné kúpiť v sieti Eventim.sk a ďalších predajných miestach.
Viac info na www.cibulafest.eu

Share This Article